h Dolar 33,0613 % -0.02
h Euro 36,1802 % -0.02
h Sterlin 42,9692 % -0.17
h Altın (Gr) 2.615,77 %0,07
h BIST100 11.223,16 %0,80
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Türk Kızılay’ı Gazze’ye 3. yardım gemisi gönderdi: 1.500 tonluk yardım sevkiyatı başladı

Türk Kızılay’ı Gazze’ye 3. yardım gemisi gönderdi: 1.500 tonluk yardım sevkiyatı başladı

Türk Kızılayı, Gazze'ye bin 500 tonluk yardım yapmak üzere 3. gemisini Mersin'den uğurladı. Yardımlar arasında 6 ambulans, su arıtma sistemi, un, gıda kolisi, içme suyu, çadır, battaniye, bebek bezi, hijyen malzemeleri, ilaç ve medikal malzemeler bulunuyor. Yardımların Mısır üzerinden tırlarla Gazze'ye ulaştırılacağı belirtiliyor. Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, Gazze'deki insanlık dramıyla ilgili olarak "Kızılay olarak ilk günden bu yana sahadayız" açıklamasını yaptı. Gemi içerisindeki yardımların Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine ulaşması hedefleniyor.

Türk Kızılayı, Gazze’ye ulaştırmak üzere bin 500 ton insani yardım malzemesi ve 6 ambulans taşıyan 3. gemisini Mersin’den uğurladı. Savaş mağdurlarına yardım etme çabalarını sürdüren Türk Kızılay, bağışçılar, sanatçılar ve sivil toplum kuruluşları iş birlikleriyle bin 500 ton insani yardım malzemesi temin etti. Geminin yüklemesi tamamlandıktan sonra Türk Kızılay ekibi, Mersin limanından gemiyi uğurladı. Geminin Mısır’a ulaşmasının ardından yardımlar, tırlar aracılığıyla Refah Sınır Kapısından Gazze’ye ulaştırılacak. Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, gemiyi uğurlarken, Gazze’deki insanlık dramına dikkat çekti ve Türk Kızılay’ın bu konuda ilk günden itibaren sahada olduğunu belirtti. Saygılı, uğurladıkları geminin içinde barınma malzemeleri, hijyen malzemeleri, gıda malzemeleri, oyuncaklar ve ambulanslar olduğunu söyledi. Gemide ayrıca kan ürünleri ve kan alma setleri de bulunuyor. Toplamda bin 500 ton insani yardım malzemesi taşıyan gemi, Türk halkının bağışları ve paydaş sivil toplum örgütlerinin desteğiyle yola çıkıyor.

Türk Kızılayı, Gazze’ye bin 500 ton yardım götürecek 3. yardım gemisini uğurladı

Sıradaki haber:

Türk Kızılayı, Gazze’ye bin 500 ton yardım götürecek 3. yardım gemisini uğurladı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.