h Dolar 33,0594 % -0.07
h Euro 36,0089 % -0.07
h Sterlin 42,7302 % -0.23
h Altın (Gr) 2.551,43 %-1,89
h BIST100 11.131,32 %-0,07
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Tır dorsesi içinde 9 kaçak göçmen yakalandı, olay Bursa’da meydana geldi

Tır dorsesi içinde 9 kaçak göçmen yakalandı, olay Bursa’da meydana geldi

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki bir fabrikadan yüklenen suntaları Arnavutluk'a götüren bir tırın dorsesinde, saklanmış halde 2'si kadın 9 kaçak göçmen yakalandı. Arnavut bir sürücü, aracının dorsesinde sesler duyarak polise haber verdi. Polis ekipleri, dorsesinde saklanan Suriye uyruklu 9 kaçak göçmeni buldu. Kaçak göçmenlerin tıra sürücüden habersiz olarak bindikleri belirlendi. Tır sürücüsü şikayetçi olurken, yakalanan göçmenlerin Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edileceği öğrenildi.

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki bir fabrikadan yüklediği suntaları Arnavutluk’a götüren bir tırın dorsesinde, 2’si kadın olan 9 kaçak göçmen yakalandı.

İnegöl’deki bir fabrikada yüklenen suntaları Arnavutluk’a taşımak üzere yola çıkan Arnavut uyruklu Rama X. (40), AF R 355 plakalı tırın dorsesinden çıkan sesleri duydu. Tır sürücüsü, dorsede bazı kişileri görünce hırsız olduğunu düşünerek hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, tırın dorsesinde suntalar arasına saklanmış olan 2’si kadın 9 Suriyeli kaçak göçmeni yakaladı. Kaçak göçmenlerin tıra sürücünün haberi olmadan bindikleri belirlendi. Tır sürücüsü, bu kişilerden şikayetçi oldu. Yakalanan kaçak göçmenler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edileceği öğrenildi.

Belediye hoparlörleriyle yapılan çağrının ardından, vatandaşlar şehitler için Türk bayrakları astı

Sıradaki haber:

Belediye hoparlörleriyle yapılan çağrının ardından, vatandaşlar şehitler için Türk bayrakları astı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.