h Dolar 33,0913 % 0.07
h Euro 36,2829 % 0.07
h Sterlin 43,1053 % 0.14
h Altın (Gr) 2.621,58 %0,29
h BIST100 11.181,54 %0,43
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Şili’de yangın söndürme uçağı kaza yaptı: 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.

Şili’de yangın söndürme uçağı kaza yaptı: 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.

Şili'nin Maule bölgesinde bir yangın söndürme uçağı, otoyola düştü ve pilot hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı. Uçak, Talca kenti yakınlarında meydana gelen yangına müdahale etmek için kullanılıyordu. Kaza sonucunda uçak alev topuna döndü ve pilotu hayatını kaybetti. Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric Font, pilotun yakınlarına başsağlığı diledi. Olayın nedenine dair soruşturma başlatıldı.

Şili’nin Maule bölgesinde, yangınla mücadele etmek için görevlendirilen bir uçağın otoyola düşmesi sonucu pilot hayatını kaybetti ve 4 kişi yaralandı.

Olay, Şili’nin Maule bölgesine bağlı Talca kenti yakınlarında meydana geldi. Küçük bir uçak, yangına müdahale etmeye çalışırken aniden alev aldı ve ardından otoyoldaki araçların üzerine düştü. 58 yaşındaki pilot olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan 4 kişi ise hemen tedavi altına alındı. Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric Font, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, yaşamını yitiren pilotun ailesine başsağlığı diledi.

Şili Sivil Havacılık Kurumu, olayla ilgili soruşturma başlattı ancak uçağın düşme sebebi henüz netlik kazanmadı.

Karapınar’da Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası yararlı faaliyetlere devam ediyor.

Sıradaki haber:

Karapınar’da Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası yararlı faaliyetlere devam ediyor.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.