h Dolar 33,0640 % -0.06
h Euro 36,0253 % -0.06
h Sterlin 42,7609 % -0.16
h Altın (Gr) 2.552,64 %-1,85
h BIST100 11.144,25 %0,04
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Selimiye’de Regaip Kandili etkinlikleri büyük bir coşkuyla kutlandı

Selimiye’de Regaip Kandili etkinlikleri büyük bir coşkuyla kutlandı

Edirne'de Regaip Kandili nedeniyle Selimiye Camii dahil olmak üzere birçok cami ziyaretçilerle dolup taştı. Vatandaşlar dua etmek ve Kur'an-ı Kerim okumak için camilere akın etti. Yatsı namazı için camilere gelen insanlar yer bulamayınca cami avluları tıklım tıklım oldu. Cami girişlerinde ise dua eden kişilere çeşitli yiyecekler ikram edildi. Edirneli vatandaşlar Regaip Kandili nedeniyle barışın hâkim olduğu bir dünya temennisinde bulundu.

Edirne’deki vatandaşlar, Regaip Kandili’nin başlamasını kutlamak için restorasyon çalışmaları devam eden Selimiye Camii ve diğer camilere akın etti. Regaip Kandili dolayısıyla Edirneliler, Selimiye Camii’nin yanı sıra Eski Cami, Üç Şerefeli ve diğer camilerde dua edip Kur’an-ı Kerim okudular. Selimiye ve Eski Cami’de yatsı namazı kılmak isteyen birçok kişi, yer bulamayarak cami avlusunu doldurdu. Cami girişlerinde ise kandil simidi, lokum, tatlı gibi yiyecekler ikram edildi. Regaip Kandili sebebiyle vatandaşlar dua ederken ellerini semaya açtılar. Edirneli vatandaşlar, Gazze ve tüm dünyada barışın hâkim olduğu bir dönem olması temennisinde bulundular.

İstanbul’da huzur uygulaması yapıldı ve sonuçlar olumlu oldu

Sıradaki haber:

İstanbul’da huzur uygulaması yapıldı ve sonuçlar olumlu oldu

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.