h Dolar 33,1065 % 0.15
h Euro 36,1014 % 0.15
h Sterlin 43,0396 % 0.19
h Altın (Gr) 2.562,15 %0,04
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Şehitkamil İlçesinde 54 bin 361 öğrenciye trafik kuralları öğretildi

Şehitkamil İlçesinde 54 bin 361 öğrenciye trafik kuralları öğretildi

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Trafik Eğitim Parkı'nda 54 bin 361 öğrenciye teorik ve uygulamalı trafik kuralları eğitimi verdiklerini açıkladı. Park, çocukların trafik bilincinin oluşmasını amaçlayan bir minyatür şehir içeriyor ve öğrencilere her gün eğitim imkanı sunuluyor. Öğrenciler, teorik eğitimden sonra park içerisindeki akülü ve pedallı araçlarla uygulamalı eğitim alıyor. Katılan öğrencilere kalem seti, kupa bardak, bloknot ve şapka gibi hediyeler veriliyor. İmam Çoban İlkokulu öğrencileri, program sonunda trafik bilinci oluştuğunu belirtti.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil ilçesindeki 54 bin 361 öğrenciye trafik eğitimi verdiklerini belirtti. Şehitkamil Trafik Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilen teorik ve uygulamalı derslerin devam ettiği ifade edildi. Park, çocukların trafik bilincini oluşturmayı ve gelecekte bilinçli sürücü ve yayalar yetiştirmeyi amaçlıyor. Her gün ortalama 120 öğrenciye eğitim imkânı sunulduğu kaydedildi. Parkta bulunan minyatür bir şehirde, itfaiye, hastane, okul gibi yapılar yer alıyor. Teorik eğitimin ardından öğrenciler park içindeki akülü ve pedallı araçları kullanarak uygulamalı eğitim alıyor. Şehitkamil Trafik Eğitim Parkı son olarak İmam Çoban İlkokulu öğrencilerini ağırladı. Öğrencilere, katılım sertifikası ve hediyeler verildi. Eğitimlerin öğrenciler üzerinde olumlu etkiler bıraktığı vurgulandı.

TIR kazası Bitlis’te meydana geldi: 3 kişi yaralandı

Sıradaki haber:

TIR kazası Bitlis’te meydana geldi: 3 kişi yaralandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.