h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Şehit babasının duygusal konuşmasıyla kalpler burkuldu

Şehit babasının duygusal konuşmasıyla kalpler burkuldu

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin’in babası, Eskişehir’de düzenlenen taziye konvoyunda duygusal bir konuşma yaptı. Motosiklet ve otomobil grupları tarafından düzenlenen konvoy, şehit Evcin’in baba ocağına ulaştı. Şehit babası Nazif Evcin, kendisini ziyaret eden topluluk üyelerine teşekkür ederek, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Şehit Evcin’in cesareti ve fedakarlığından bahseden baba, Kandil gününde şehitlerin kendisini arayarak duasını istemesinin gururunu yaşadığını belirtti.

Eskişehir’de motosiklet ve otomobil grupları, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin’in babası Nazif Evcin’e düzenlenen taziye konvoyunda duygusal anlara şahitlik etti. Evcin’in baba ocağına yapılan konvoyda Türk bayraklarıyla donatılmış yaklaşık 100 araç bulunuyordu. Baba Nazif Evcin, ziyaretçilere duygusal bir konuşma yaparak, “Hep, ’Baba bitireceğiz. Bunları temizleyeceğiz. Mücadele edeceğiz’ derdi” dedi.

Bu taziye konvoyunda yer alan Hasan Akbaş, toplumun şehitler konusunda daha duyarlı olması gerektiğini belirtti. Akbaş, Evcin’in kendisini yalnız bırakmayacak milyonlarca evlada sahip olduğunu söyleyerek, “Bugün Eskişehir’de bir şehidimiz var, bizler onun için bir araya geldik. Son bir ayda 19 şehit verdik, birisi de Eskişehir’dendi. Toplumda şehitlere karşı bir duyarsızlık olduğunu fark ettik. İnsanlar şehit haberlerine alıştılar. Sadece sosyal medyada fotoğraf paylaşmak yerine böyle bir etkinlik düzenleyerek toplumda daha fazla duyarlılık oluşturmak istedik. Bugün burada şehidin baba ocağına gideceğiz. Ona Kur’an-ı Kerim ve bayrak takdim edeceğiz. Ayrıca elini öpeceğiz. Bizim de onun bir evladı olduğumuzu söyleyeceğiz. Herkes bilsin ki bu vatan sahipsiz değildir” dedi.

Taziye ziyareti sırasında acılı baba Nazif Evcin, motosiklet ve otomobil topluluklarına teşekkür etmek için evinden çıkarak bir konuşma yaptı. Evcin, evladıyla bir kez daha gurur duyduğunu ifade ederek, Eskişehir’deki insanların şehidine gösterdiği ilginin tarif edilemez olduğunu belirtti. Evcin, “Allah sevdiklerinizi bağışlasın. Bu asker sizin askeriniz, sizin kardeşiniz. Allah hepinizden razı olsun. Bugün Eskişehir’de insan seli aktı. Bir asker, şehit babası olarak gururlandım. Bizim birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Muhammed sizin kardeşiniz, cenaze sizin cenazeniz. Şehidimize dua edin kardeşlerim. Bozan’a geldiniz, buraya da geldiniz. İnsan seli oldu, tüm Eskişehir sokağa döküldü. Muhammed’imle gururlandım. Yavrum iki defa vuruldu, yaralandı, orayı bırakmadı. Bomba imha uzmanı oldu. İzmir’de yetişti. Kaç tane şehit arabasını engelledi, bombaları imha etti. Bu PKK’nın hedefiydi zaten, lanet olsun onlara. Ben Cenab-ı Allah’a güveniyorum. Allah rızası için, Allah aşkına hepiniz dua edin. Evlat sizin evladınız, sizin kardeşiniz, sizin şehidiniz, sizin cenazeniz. Aileniz, çocuklarınız Allah’a emanet olsun. Vatan sağ olsun. Birlik olalım, bugünlük unutulmayalım. Hep, ’Baba bitireceğiz. Bunları temizleyeceğiz. Mücadele edeceğiz’ derdi. Kandil günü 9 şehitle konuştum. Size anlatmaktan gurur duyuyorum. Telefondan hoparlör açıkken arayıp, ’Baba bugün kandil. Bizler için herkes dua etsin. Üç aylara girdik’ dediler. Şehitler dedi bunları. Hoparlörden açtılar. Vallahi gururlandım. Dua edin lütfen. Buraya geldiniz, Allah razı olsun. Şuradan geçtiniz, gururlandım” şeklinde konuştu.

Tekirdağ’da meydana gelen motosiklet-otomobil çarpışmasında 1 kişi yaralandı

Sıradaki haber:

Tekirdağ’da meydana gelen motosiklet-otomobil çarpışmasında 1 kişi yaralandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.