h Dolar 32,8466 % 0.1
h Euro 35,1537 % 0.1
h Sterlin 41,5787 % -0.24
h Altın (Gr) 2.493,65 %0,17
h BIST100 10.775,66 %0,33
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Sakarya’da İslam’a yönelip Müslüman olan Alman Vatandaşı Hayatını Değiştirdi

Sakarya’da İslam’a yönelip Müslüman olan Alman Vatandaşı Hayatını Değiştirdi

Almanya'da yaşayan Jesica Gutter, Karasu'da akrabalarının yanına tatile gelerek İslam dininden etkilendi. Karasu İlçe Müftülüğü'nde düzenlenen ihtida töreniyle Müslüman olan Gutter, Leyla ismini aldı. Merasimde İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi tarafından din hakkında bilgiler verildi ve bu kararından dolayı tebrik edildi. İhtida Belgesi ve Kur'an-ı Kerim ile birlikte Leyla'ya hediye verildi. (59 kelime)

Almanya vatandaşı olan Jesica Gutter, yaz tatili için Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan akrabalarının yanına gitti. Bu süre zarfında İslam dinine olan ilgisi artan Jesica, Müslüman olma kararı aldı. Karasu İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen bir törenle ihtida eden Jesica, Jesica ismini Leyla olarak değiştirdi. Merasimde, önce Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, Jesica’ya İslam diniyle ilgili genel bilgiler vererek ve Müslüman olması nedeniyle tebrik etti. Dua ile sona eren törende Çelebi, Leyla adını alan Jesica’ya İhtida Belgesi ve bir Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Silah ve tarihi eserlerin bulunduğu evde operasyon gerçekleştirildi

Sıradaki haber:

Silah ve tarihi eserlerin bulunduğu evde operasyon gerçekleştirildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.