h Dolar 32,8611 % 0.15
h Euro 35,2836 % 0.15
h Sterlin 41,6780 % 0
h Altın (Gr) 2.496,26 %0,28
h BIST100 10.739,94 %2,57
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Pazaryeri’nde çiftçilere tarımsal desteklemeler anlatıldı

Pazaryeri’nde çiftçilere tarımsal desteklemeler anlatıldı

Bilecik Pazaryeri ilçesinde, Tarım ve Orman Müdürlüğü ve TARSİM'in işbirliğiyle düzenlenen toplantıda, 2024 yılında çiftçilere yönelik tarımsal destekleme ve sigorta uygulamaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Tarım sigortalarının önemi vurgulanan toplantıya, İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş ve Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin de konuşmacı olarak katıldı. Pazaryeri ilçesinin tarım alanında önemli bir potansiyele sahip olduğu ifade edildi.

Bilecik Pazaryeri’nde yapılan bir toplantıda, Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 2024 yılı tarım sigortaları uygulamaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve TARSİM Bursa Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleşen toplantıda, çiftçilere devlet destekli tarım sigortalarının 2024 uygulamaları hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. TARSİM yetkilileri, çiftçilerin ürünlerini son güne bırakmadan sigorta yaptırmalarının önemini vurgulayarak, bu durumun çiftçilerin lehine olacağını belirttiler. Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş ise çiftçilere tarımsal faaliyetler, projeler ve tarımsal destekler hakkında bilgi verirken, üreticilere her zaman destek verdiklerini ifade etti. Toplantıda konuşma yapan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin ise, Pazaryeri’nin tarım açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayarak, Bilecik’in IPARD bölgesi olmamasının projelerine destek almasını engellediğini dile getirdi. Ancak, Bakanlığın IPARD’ı dahil etmesiyle birlikte Pazaryeri’nin şanslı olduğunu belirtti ve devletin tarım ve hayvancılık alanında sağladığı desteklerden yararlanacakları projeler üzerinde çalışacaklarını söyledi.

Jandarmadan elektronik sigara satışıyla mücadele operasyonu

Sıradaki haber:

Jandarmadan elektronik sigara satışıyla mücadele operasyonu

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.