h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Gündem
  • MSB: “Pençe-Kilit operasyonu bölgesindeki çatışmada 1 asker şehit oldu”

MSB: “Pençe-Kilit operasyonu bölgesindeki çatışmada 1 asker şehit oldu”

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan taciz ve sızma girişimi sonucunda 1 asker şehit olmuş, 1 asker ise yaralanmıştır. Yaralı asker hemen hastaneye götürülerek tedaviye başlanmıştır. Operasyonlar ise devam etmektedir. Bu acı olayda hayatını kaybeden şehide Allah'tan rahmet, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile millete başsağlığı ve sabır, yaralı personele ise acil şifalar diliyoruz.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde gerçekleşen saldırı sonucunda bir askerin şehit olduğunu ve bir askerin yaralandığını duyurdu. MSB tarafından yapılan yazılı açıklamada, “11 Ocak 2024 tarihinde Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde gerçekleşen saldırıda Piyade Uzman Çavuş Samet Aslan şehit olmuş ve bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralı askerimiz hemen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. Operasyonlar bölgede devam etmektedir. Bu olayda hayatını kaybeden şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralı personelimize acil şifalar temenni ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Pendik’te Ticari Taksi ve Otomobil Kaza Yaptı: 1 Kişi Yaralandı

Sıradaki haber:

Pendik’te Ticari Taksi ve Otomobil Kaza Yaptı: 1 Kişi Yaralandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.