h Dolar 33,0580 % 0.05
h Euro 36,1080 % 0.05
h Sterlin 42,9462 % 0.12
h Altın (Gr) 2.563,08 %0,08
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Gündem
  • MSB: “Irak ve Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilen hava harekatında 23 hedef imha edildi”

MSB: “Irak ve Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilen hava harekatında 23 hedef imha edildi”

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara, Kandil ve Asos bölgeleri ile Suriye'nin kuzeyindeki terörist hedeflere düzenlenen hava harekatı sonucunda 23 hedefin imha edildiğini açıkladı. Bakanlık, PKK/YPG/KCK ve diğer terörist unsurları ortadan kaldırmak ve sınır güvenliğini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu operasyonlarda yerli ve milli mühimmat kullanıldığını ve çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti. Ayrıca, masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıkların ve çevrenin zarar görmemesi için gerekli önlemlerin alındığı vurgulandı.

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın Metina, Hakurk, Gara, Kandil ve Asos bölgeleri ile Suriye’nin kuzeyindeki 23 terör hedefini hava harekatıyla imha ettiğini duyurdu. Bu askeri operasyonlar, PKK/YPG/KCK ve diğer terörist grupların etkisiz hale getirilmesi, halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik saldırıların önlenmesi ve sınırlarımızın güvenliğinin sağlanması amacıyla gerçekleştirildi. Milli Savunma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51. maddesinden doğan meşru müdafaa hakları doğrultusunda bu hava harekatının yapıldığını belirtti. 15 Ocak 2024 saat 22.00’de gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda bölücü terör örgütüne ait 23 hedef, mağara, sığınak, mühimmat/malzeme deposu, barınak ve doğalgaz üretim tesislerinden oluşan yerler imha edildi. Bu operasyonlarda yerli ve milli mühimmatın kullanılmasıyla birçok terörist etkisiz hale getirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkenin ve milletin güvenliği için terörle mücadeleye azim ve kararlılıkla devam edeceğini vurguladı. Harekatlar sırasında masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıkların ve çevrenin zarar görmemesi için her önlem alındı.

Beylikdüzü’nde 54 yaşındaki bir kadın, pasajın çatısından atlayarak hayatına son verdi

Sıradaki haber:

Beylikdüzü’nde 54 yaşındaki bir kadın, pasajın çatısından atlayarak hayatına son verdi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.