h Dolar 33,0636 % -0.01
h Euro 36,1755 % -0.01
h Sterlin 43,0168 % -0.06
h Altın (Gr) 2.617,52 %0,14
h BIST100 11.191,95 %0,52
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Mısır-İsrail sınırında uyuşturucu kaçakçılarıyla çatışma: Bir kişi hayatını kaybetti

Mısır-İsrail sınırında uyuşturucu kaçakçılarıyla çatışma: Bir kişi hayatını kaybetti

Mısır ordusu, Gazze'ye yardım taşınan İsrail sınırındaki geçiş noktasında uyuşturucu kaçakçılığı girişimini önledi. Yaşanan silahlı çatışmada 1 kişi hayatını kaybederken, 6 kaçakçı yakalandı. İsrail'e göre, şüpheliler Mısır sınırdan uyuşturucu geçirmeye çalışmış olabilir. Operasyon İsrailli askerlerin ateşe karşılık vermesine yol açtı ve yaralılar oldu. El-Avce Sınır Kapısı, Refah'ın 40 kilometre güneyinde bulunuyor.

Mısır ordusu, Gazze’ye yapılan yardımların kontrol edildiği İsrail sınırındaki geçiş noktasının yakınında çıkan silahlı çatışmanın ardından uyuşturucu kaçakçılığı girişimini engellediğini duyurdu.

Mısır-İsrail sınırı yakınlarında bulunan İsrail sınır geçiş noktasında, Gazze’ye yapılan yardımların denetlenmesi sırasında uyuşturucu kaçakçılarına yönelik bir operasyon düzenlendi. Mısır ordusu tarafından yapılan açıklamada, operasyon esnasında uyuşturucu kaçakçılarıyla çatışma yaşandığı belirtildi. El-Avce Sınır Kapısı’nın güneyinde gerçekleştirilen operasyon sonucunda, çeşitli türlerde toplam 174 kilogram uyuşturucu madde kaçakçılığı girişimi önlendiği ifade edildi. Ayrıca, çatışma sırasında 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 6 uyuşturucu kaçakçısının yakalandığı bildirildi.

İsrailli bir yetkili ise, şüphelilerin Mısır sınırından uyuşturucu geçirmeye çalışabileceklerini belirtti. İsrail Ordusu Sözcüsü Avichay Adraee, saldırganların da bulunduğu 20 şüphelinin sınıra yaklaşarak askerlere ateş açtığını ve yaralananların olduğunu dile getirdi.

El-Avce Sınır Kapısı olarak da bilinen Nitzana, İsrail tarafından kabul edilen sınır kapısıdır ve Refah’ın 40 kilometre güneyinde bulunmaktadır.

Polis merkezine verilen şehit ismi, annesinin gözyaşlarına engel olamadı

Sıradaki haber:

Polis merkezine verilen şehit ismi, annesinin gözyaşlarına engel olamadı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.