h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Milli Savunma Bakanlığı: “PKK Terör Örgütüne Karşı Pençe Operasyonlarına Devam Ediyoruz”

Milli Savunma Bakanlığı: “PKK Terör Örgütüne Karşı Pençe Operasyonlarına Devam Ediyoruz”

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yapılan hava harekatında 24 hedefin imha edildiğini duyurdu. Harekatın PKK/YPG/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek, halkımıza ve güvenlik güçlerimize karşı saldırıları önlemek ve hudut güvenliğimizi sağlamak amacıyla gerçekleştirildiği belirtildi. Milli mühimmatın kullanıldığı harekatla çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Harekat sırasında masum insanlar, dost unsurlar, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için tüm tedbirlerin alındığı bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı, terör örgütü hedeflerine yapılan hava harekatlarını duyurdu. Metina, Hakurk, Gara, Kandil ve Asos bölgeleri ile Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik yapılan operasyonlarda mağaralar, sığınaklar, mühimmat depoları, barınaklar ve doğalgaz üretim tesisleri dahil olmak üzere toplamda 24 hedef imha edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğini belirtti. Operasyonlar sırasında masum insanların, dost unsurların ve çevrenin zarar görmemesi için gerekli tedbirlerin alındığı vurgulandı.

Yangın Söndürme Aracı Tıka Basa Dolu! İtfaiye Ekipleri Tehlikeli Rota Yolcusunu Kurtardı

Sıradaki haber:

Yangın Söndürme Aracı Tıka Basa Dolu! İtfaiye Ekipleri Tehlikeli Rota Yolcusunu Kurtardı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.