h Dolar 33,0914 % 0.07
h Euro 36,2839 % 0.07
h Sterlin 42,9980 % -0.1
h Altın (Gr) 2.621,23 %0,28
h BIST100 11.204,81 %0,64
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Mehmetçik Okuma Yazmayı Öğrendikten Sonra Annesine Mektup Yazdı

Mehmetçik Okuma Yazmayı Öğrendikten Sonra Annesine Mektup Yazdı

Sivas'ta Kızılırmak İlkokulu öğrencileri, okuma ve yazma becerilerini henüz yeni kazandıkları sırada Mehmetçiklere sevgi dolu mektuplar yazdı. Vali Yılmaz Şimşek'e teslim edilen mektuplar, duygusal bir etki yaratırken, öğrencilerin minnet ve sevgi dolu sözleri dikkat çekti. Mektuplardan birinde, 7 yaşındaki Hasan Mert İmrek askerlere olan teşekkürünü dile getirirken, diğer bir mektupta 6.5 yaşındaki Elif Ecem Eğdemir askerlerin her zaman kalplerinde olduğunu belirtti. Vali Şimşek, mektupları Mehmetçiklere ulaştırma sözü verirken, öğrencilere rozet ve kitap hediye etti.

Sivas’ta İlkokul Öğrencileri Mehmetçiğe Mektup Yazdı

Sivas’ta bulunan Kızılırmak İlkokulu öğrencileri, okuma ve yazma öğrenir öğrenmez örnek bir davranış sergiledi. Öğrenciler, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’i ziyaret ederek yazdıkları yeni yıl tebrik kartları ve sevgi dolu mektupları Mehmetçiğe iletmek üzere Vali Şimşek’e teslim etti. Minik öğrencilerin Mehmetçiğe yazdıkları mektuplar, duyanların duygulanmasına sebep oldu.

“Size güvenle yaşıyoruz” mesajı
Hasan Mert İmrek adlı öğrenci, mektubunda asker abileri sayesinde güvenle yaşadıklarını ifade etti. İmrek, mektubunda şu ifadelere yer verdi: “Sevgili asker abilerim, ben 7 yaşındayım ve okuma yazmayı öğrendim. Babamla birlikte bu mektubu size yazdım. Ülkemizi koruduğunuz için teşekkür ederim. Sizi çok seviyorum, iyi ki varsınız. Sizler sayesinde güvenle yaşıyoruz. Size çok şey borçluyuz. Kendinize dikkat edin ve Allaha emanet olun.”

“Asker ağabeylerimiz kalbimizde”
6.5 yaşındaki Elif Ecem Eğdemir ise mektubunda asker ağabeylerinin her zaman kalplerinde olduğunu belirtti. Eğdemir’in mektubunda şu ifadelere yer verildi: “Öğretmenimle birlikte size bir mektup yazdım. Vatanımızı koruduğunuz için size çok teşekkür ederim. Siz olmasaydınız, vatanımız olmazdı ve milletimiz rahat yaşayamazdı. Size çok şey borçluyuz. Siz hep var olun, mutlu olun. Asker ağabeylerimiz her zaman kalbimizde.”

Vali Şimşek de Mehmetçiği selamladıklarını ve şehitlere Allah’tan rahmet dilediklerini ifade etti. Vali Şimşek, öğrencilerin mektuplarını Mehmetçiklere ulaştıracaklarını söyledi. Ziyaretin sonunda Vali Şimşek, öğrencilere rozet takarak kitap hediye etti.

Toptancı Hali’nde panik yaratan yangın olayı

Sıradaki haber:

Toptancı Hali’nde panik yaratan yangın olayı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.