h Dolar 33,0992 % 0.21
h Euro 36,2204 % 0.21
h Sterlin 43,0858 % 0.44
h Altın (Gr) 2.618,76 %-0,10
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Malta bayraklı gemide kaybolan Türk denizci hala bulunamadı, arama çalışmaları devam ediyor

Malta bayraklı gemide kaybolan Türk denizci hala bulunamadı, arama çalışmaları devam ediyor

Türk kamoratunun kaybolduğu gemide başlatılan arama çalışmaları hala sonuç vermedi. Sahil güvenliğe ait uçak ve botlar, Karadeniz’de kayıp personeli bulmak için çaba harcıyor, ancak henüz bir bulguya ulaşılamadı. Malta bandıralı gemi, Rusya’dan İskenderun’a gitmek üzere yola çıkmışken Türk gemicinin kaybolduğu ihbar edilmişti. Bartın ve Zonguldak illeri arasında yapılan arama kurtarma çalışmaları olumsuz hava koşullarına rağmen devam ediyor.

Rusya’nın Novorossiysk limanından İskenderun limanına giden Malta bandıralı bir ticari gemide kaybolduğu bildirilen Türk gemicinin arama çalışmaları devam ediyor. Bartın açıklarında kaybolduğu belirtilen M.Ş. isimli denizciye, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Karadeniz’de geniş çaplı bir operasyon düzenlenmişti. Ancak, iki gün boyunca yapılan arama çalışmalarında kayıp denizcinin izine rastlanamadı.

11 Ocak tarihinde Novorossiysk limanından İskenderun limanına gitmek üzere yola çıkan PS Valetta isimli Malta bandıralı ticari gemide çalışan M.Ş., 12 Ocak günü kaybolduğu ihbar edildi. Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı tarafından yapılan arama çalışmaları, Bartın ile Zonguldak illeri arasındaki deniz sahasında gerçekleştiriliyor. Ekipler, olumsuz hava koşullarına rağmen 2 Sahil Güvenlik botu, 1 Sahil Güvenlik uçağı ve 30 personel ile çalışmalara devam ediyor. Hava ve denizden taramalar yapılırken, su altında da dalış ekipleri görevlendiriliyor. Ancak yapılan yoğun çabalar sonucunda, kayıp denizci M.Ş.’ye ait herhangi bir iz bulunamadı.

Hasan Dağı’nda yaralanan kadın dağcı, helikopterle güvenli bir şekilde kurtarıldı

Sıradaki haber:

Hasan Dağı’nda yaralanan kadın dağcı, helikopterle güvenli bir şekilde kurtarıldı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.