h Dolar 33,0914 % 0.07
h Euro 36,2839 % 0.07
h Sterlin 42,9980 % -0.1
h Altın (Gr) 2.621,23 %0,28
h BIST100 11.204,81 %0,64
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Kütahya’da geçen yıl içerisinde uyuşturucuyla ilgili 188 kişi gözaltına alındı

Kütahya’da geçen yıl içerisinde uyuşturucuyla ilgili 188 kişi gözaltına alındı

Kütahya Valisi Musa Işın, 2023 yılında yapılan operasyonlarda 188 kişinin zehir tacirliği nedeniyle tutuklandığını açıkladı. Vali Işın, başarılı operasyonlar için emniyet ve jandarmaya teşekkür ederken toplumun ve ailelerin desteğinin önemli olduğunu belirtti. Ayrıca, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelede yeni tedavi ve rehabilitasyon merkezi kurma çalışmalarının da devam ettiği bilgisini paylaştı.

Kütahya Valisi Musa Işın, 2023 yılında uyuşturucu ticaretiyle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda 188 kişinin tutuklandığını açıkladı. Vali Işın, başarılı operasyonlara değinerek emniyet ve jandarma güçlerine teşekkür etti ve bu sorunu çözebilmek için toplumun ve ailelerin desteğinin önemine vurgu yaptı.

Vali Işın, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Uyuşturucuyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda 188 kişi tutuklandı. Emniyet ve jandarma güçlerimize teşekkür ediyorum; çok iyi bir iş çıkarıyorlar. Operasyonlar, gözaltı ve tutuklama süreçlerinde son derece başarılıyız. Ancak bu sorunu yalnızca biz çözemeyiz, toplumun ve ailelerin büyük desteklerine ihtiyacımız var. Ailelerimiz çocuklarını yakından takip etmeli. Amacımız, bu sorunu sadece tutuklamakla değil, kökünü kazımakla görmekteyiz. Bunun için birlikte çalışarak bu sorunu çözeceğiz.”

Uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelede bağımlıların rehabilite edilmesi için yeni bir tedavi ve rehabilitasyon merkezi kurma çalışmalarından bahseden Vali Işın, yer belirleme aşamasında olduklarını dile getirdi.

Aksaray’da yakalanan 35 aranan şahıs arasından 10’u tutuklandı

Sıradaki haber:

Aksaray’da yakalanan 35 aranan şahıs arasından 10’u tutuklandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.