h Dolar 33,0926 % 0.2
h Euro 36,1962 % 0.2
h Sterlin 43,0546 % 0.35
h Altın (Gr) 2.618,63 %-0,11
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Köpeği öldüren kişinin ilginç savunması şaşırttı

Köpeği öldüren kişinin ilginç savunması şaşırttı

Kırklareli'nde sahipsiz bir köpeği bıçaklayarak öldüren sanığa 15 bin lira para cezası verildi. Sanık, duruşmada hayvanları sevdiğini öne sürerek kendini savundu, ancak Hayvan Hakları ve Etiği Derneği temsilcileri daha ağır bir ceza talep etti. Kırklareli 3. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen karar, "Hayvanları Koruma Kanunu"na göre alındı.

Kırklareli’nde sahipsiz bir köpeği bıçakla öldüren ve yargılandığı duruşmada hayvanları sevdiğini öne süren sanığa 15 bin lira para cezası verildi. Kırklareli 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Hayvan Hakları ve Etiği Derneği temsilcileri ile Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğü avukatları da katıldı. Mahkeme heyeti, sanığı “Hayvanları Koruma Kanunu” çerçevesinde 15 bin lira adli para cezasına mahkum etti. Sanık M.Y, alkollü olduğunu ve köpeklerin kendisine saldırdığını iddia ederek savunmasını yaptı. Ancak Hayvan Hakları ve Etiği Derneği temsilcileri, sanığın en ağır cezaya çarptırılmasını talep etti. Olay 26 Eylül 2023 tarihinde Balkan Caddesi’nde gerçekleşmiş ve M.Y. gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı. Sanık ara kararda adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Aşk dolu evi hedefleyen saldırgan, kimyasal maddelerle kadına saldırarak hapis cezasına çarptırıldı

Sıradaki haber:

Aşk dolu evi hedefleyen saldırgan, kimyasal maddelerle kadına saldırarak hapis cezasına çarptırıldı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.