h Dolar 32,9079 % -0.43
h Euro 35,8410 % -0.43
h Sterlin 42,5172 % -0.44
h Altın (Gr) 2.523,70 %-1,06
h BIST100 11.172,75 %0,15
a

Aşık olduğu Yasemin Uzunçelebi’ne saplantılı bir şekilde takıntı yapan Mehmet Yıldız hakkındaki karar Avcılar’da açıklandı. Mahkeme, sanık Yıldız’a 20 yıl hapis cezası verdi. Sanık, son savunmasında “Bunu böyle olacağını gerçekten bilmiyordum. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi. 5 Ekim 2021 tarihinde Avcılar Merkez Mahallesi’nde yaşanan olayda, Mehmet Yıldız, Yasemin Uzunçelebi’ni saplantılı bir şekilde aşık olmasına karşılık alamayınca tehdit etmiş, daha sonra gece saatlerinde kadının evine gizlice girerek kimyasal madde döküp kaçmıştı. Kadının yüzü ve vücudunda kemiklere kadar erimeye sebep olan bu saldırı sonucunda, Uzunçelebi’nin yüzündeki organları kullanılamaz hale gelmişti. Uzunçelebi, uzun süren bir tedavi sürecinden sonra hastaneden taburcu edilerek yaşamına devam etmektedir. Mahkemede görülen duruşmada, tutuklu sanık Mehmet Yıldız ve avukatları hazır bulundu. Cumhuriyet savcısı, bir önceki celse verdiği mütalaayı tekrarladığını belirtti. Son sözü sorulan sanık Mehmet Yıldız, “Ben mağduru bataklığın içerisinden çıkaran kişiydim. Ona düzenli olarak yüksek miktarlarda para gönderiyordum. Ancak mağdura ait uygunsuz fotoğrafları gördüm. Mağdur, paramın kalmadığını ve başka birisiyle birlikte olduğunu söyledi. Bana saldırdı ve çakmak fırlattı. Ben de kombinin altında duran bir tasa saldırganlığı durdurmak için yatak odasına gittim ve o tasi mağdura attım. Bunu böyle olacağını gerçekten tahmin etmiyordum. Olayı fark ettikten sonra elimden geleni yapmaya çalıştım. Yüzünü ve gözlerini peçeteyle temizledim, banyoda yıkadım ve ardından panikleyerek kaçtım. Polise, sağlık ekiplerine ve itfaiyeye haber verdim. Bunu böyle olacağını gerçekten bilmiyordum. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum” şeklinde konuştu. Sanığın son sözlerinin ardından mahkeme, Mehmet Yıldız’ı “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs” suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanığın pişmanlık duymasına dair olumlu bir kanaat oluşmadığı için cezada indirim yapmadı. İddianamede ise Mehmet Yıldız’ın Yasemin Uzunçelebi’yi öldürmek amacıyla canavarca hisle yakıcı ve yanıcı nitelikteki kimyasal maddeyi kadına fırlattığı belirtilmişti. Uzunçelebi’nin vücudunda, saldırı sonucu hayati tehlike oluşturan birçok yanık oluştuğu ifade edilmişti. Yıldız hakkında, ‘canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

Başlık: “Saplantılı Aşık Yasemin Uzunçelebi’nin Organlarını Eriten Mehmet Yıldız’a Verilen Karar Açıklandı: 20 Yıl Hapis!”

Bartın’da yol açtığı sel sonucu yağmur suları, su kıtlığı sorununu çözecek bir çözüm olacak.

Sıradaki haber:

Bartın’da yol açtığı sel sonucu yağmur suları, su kıtlığı sorununu çözecek bir çözüm olacak.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.