h Dolar 33,1179 % 0.18
h Euro 36,0923 % 0.18
h Sterlin 42,8334 % 0.25
h Altın (Gr) 2.561,89 %0,44
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Karapınar’daki İlkokul Öğrencileri, Askıda Ekmek Kampanyasıyla Destekleniyor

Karapınar’daki İlkokul Öğrencileri, Askıda Ekmek Kampanyasıyla Destekleniyor

Konya'nın Karapınar ilçesindeki Vehbi Yurt İlkokulu öğrencileri tarafından başlatılan "Askıda Ekmek" kampanyası, büyük destek görüyor. Öğrenciler, ailelerinin yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerine ekmek vermek için paralarını okulun yakınındaki fırına götürüyor. Kampanyaya vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor. Proje, öğrencilere yardımlaşma ve dayanışma değerlerini aşılamayı amaçlıyor ve uzun süre devam edecek. Konya'da başlatılan bu duyarlı kampanya, takdir topluyor.

Konya’nın Karapınar ilçesinde, Vehbi Yurt İlkokulu öğrencileri tarafından başlatılan “Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES)” projesi kapsamında gerçekleştirilen Askıda Ekmek kampanyası büyük ilgi gördü. İlçede yaşayan vatandaşlar, minik öğrencilerin duyarlılığına tam destek vererek, Askıda Ekmek projesine yardımlarını sürdürüyor. Öğrenciler, ailelerinden aldıkları paraları yakınlardaki bir fırına götürerek, ihtiyaç sahibi kişilerin ekmeklerini almalarına yardımcı oluyor. Fırın sahibi İbrahim Dikmen, öğrencilerin duyarlılığı karşısında duygulandıklarını ve projeye katkıda bulunan vatandaşların da olduğunu belirtti. Vehbi Yurt İlkokulu Müdürü Feryat Çelik ise, öğrencilerin yardımlaşma ve dayanışma kavramlarını küçük yaşlardan itibaren benimsemeleri için bu faaliyetin gerçekleştirildiğini vurgulayarak, “ÇEDES kapsamında yürütülen proje, çocukların kendi yaşantılarına, bedensel ve sosyal açıdan dengeli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacaktır. Öğrencilerimizin kendi harçlıklarını paylaşmaları, küçük yaşlarda büyük önem taşımaktadır. Bu projenin uzun süre devam edeceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Narkotik operasyonunda 6 kişi gözaltına alındı

Sıradaki haber:

Narkotik operasyonunda 6 kişi gözaltına alındı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.