h Dolar 33,0576 % 0.02
h Euro 36,0460 % 0.02
h Sterlin 42,9184 % 0.01
h Altın (Gr) 2.564,18 %0,12
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Karapınar’da Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası yararlı faaliyetlere devam ediyor.

Karapınar’da Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası yararlı faaliyetlere devam ediyor.

Kızılay, Karapınar ilçesinde düzenlediği kan bağışı kampanyasına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini açıkladı. 5 gün süren kampanyada toplam 279 ünite kan bağışı alınırken, 29 kişi kök hücre bağışında bulundu. Kan bağışında bulunanlar arasında sürekli bağış yapan vatandaşlara gümüş ve bronz madalyalar da verildi. Kampanya hakkında konuşan kan bağışçısı Durmuş Yarımoğlu, sağlıklı olan herkesi kan bağışında bulunmaya davet etti.

Konya’nın Karapınar ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyası, vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Kızılay tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan gezici tırda 5 gün boyunca süren kampanyaya din görevlileri, eğitim camiası, esnaflar ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Toplamda 279 ünite kan bağışı gerçekleştirildi ve 29 kişi kök hücre bağışında bulundu. Bazı sürekli kan bağışçılarına ise gümüş ve bronz madalyalar takdim edildi. Düzenli olarak kan bağışında bulunan Durmuş Yarımoğlu, “Hem sağlığımı koruyorum hem de bir hayat kurtarmaktan mutluluk duyuyorum. Sağlıklı olan herkesi kan bağışına davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Antalya-Konya kara yolu, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanırken, tırların geçişine yeniden açıldı.

Sıradaki haber:

Antalya-Konya kara yolu, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanırken, tırların geçişine yeniden açıldı.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.