h Dolar 32,8089 % -0.01
h Euro 35,1789 % -0.01
h Sterlin 41,6844 % -0.16
h Altın (Gr) 2.492,86 %0,14
h BIST100 10.739,94 %2,57
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Kahramanmaraşlı şehidin ailesinin yaşadığı konteyner kentte hüzün dolu anlar yaşanıyor.

Kahramanmaraşlı şehidin ailesinin yaşadığı konteyner kentte hüzün dolu anlar yaşanıyor.

Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir'in ailesine acı haber ulaştı. Kahramanmaraş'ta yaşayan anne ve babasına verilen haber sonrasında aile büyük bir üzüntü yaşadı. Şehidin ailesinin yaşadığı konteyner ve çevresi Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehit olan Özdemir'in naaşı, Dulkadiroğlu'nun Şerefoğlu Mahallesi'ndeki mahalle mezarlığında defnedilecek. Şehidin bir yıl önce askerlik görevine başladığı ve depremde yıkılan evlerinin yerine yeni bir ev almayı istediği belirtildi.

Pençe-Kilit Harekatı’nda teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in ailesine acı haber ulaştı. Kahramanmaraş’ta yaşayan anne ve baba, oğullarının şehit olduğunu öğrenirken çok büyük üzüntü yaşadı. Şehidin ailesinin kaldığı konteyner, Türk bayraklarıyla donatıldı.

Pençe-Kilit Harekatı bölgesine gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in ailesinin depremzedeler arasında olduğu belirtildi. Aileye acı haber iletildiğinde, Özdemir’in anne ve babası gözyaşlarına boğuldu.

Şehit Özdemir’in acı haberi, Dulkadiroğlu ilçesindeki Şerefoğlu Mahallesi’nde yaşayan baba Ali-Ümmihani Özdemir çiftine Dulkadiroğlu Kaymakamı Fatih Çelikkaya ve yetkililer tarafından verildi. Beş çocuğundan biri olan ve henüz bekar olan Müslüm’ün şehadet haberini alan Özdemir çifti çok büyük bir acı yaşadı. Ailenin yaşadığı konteyner alanı Türk bayraklarıyla donatıldı.

Şehit Özdemir’in cenazesi, Dulkadiroğlu’nun Şerefoğlu Mahallesi’ndeki mahalle mezarlığında bugün ikindi namazının ardından toprağa verilecektir.

Göreve yaklaşık bir yıl önce başlayan şehit Özdemir’in tek dileği, depremde yıkılan evlerinin yerine yeni bir ev alabilmekti.

Şehidin yakını İsmail Kaya, “Aile konteynerde yaşıyordu. İki kız kardeşi, anne-baba ve şehidimiz vardı. Kendisi askerlik görevine başladı ve yeni bir ev almayı hayal ediyordu. Allah rahmet eylesin” şeklinde konuştu.

Trafiği olumsuz yönde etkileyen 23 sürücüye cezalar kesildi

Sıradaki haber:

Trafiği olumsuz yönde etkileyen 23 sürücüye cezalar kesildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.