h Dolar 33,2337 % 0.19
h Euro 36,2037 % 0.19
h Sterlin 43,2684 % 0.15
h Altın (Gr) 2.561,60 %0,02
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Jandarma, Siber Suçlarla Mücadele İçin Eğitime Başladı

Jandarma, Siber Suçlarla Mücadele İçin Eğitime Başladı

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İpsala ilçesi Paşaköy ve Korucu köylerinde siber suç farkındalık ve bilinçlendirme eğitimi verdi. Dijital dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesi amacıyla gerçekleştirilen çalışmalarda, vatandaşlara güvenli internet kullanımı, tarım aleti dolandırıcılığı ve sosyal medya kullanımında dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca görsel içerikli broşürler de dağıtıldı. Siber dolandırıcılık faaliyetlerinin önlenmesi için çalışmaların süreceği vurgulandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı, siber suçlarla mücadele eden ekipleri tarafından İpsala ilçesinde siber suç farkındalık ve bilinçlendirme eğitimi verildi. Paşaköy ve Korucu köylerindeki vatandaşlar, jandarma ekipleri tarafından dijital dolandırıcılık faaliyetlerini engellemek ve olası maddi ve manevi kayıpları önlemek amacıyla bilgilendirildi. Bu eğitimlerin yanı sıra, siber farkındalık, güvenli internet kullanımı, tarım aleti dolandırıcılığı ve sosyal medya kullanımı hakkında da vatandaşlara broşürler dağıtıldı. Jandarma yetkilileri, vatandaşların zarar görmesini önlemek için siber dolandırıcılıkla mücadele çalışmalarının süreceğini belirtti.

Seyitgazili Öğrenci, Başarıya İmza Attı

Sıradaki haber:

Seyitgazili Öğrenci, Başarıya İmza Attı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.