h Dolar 33,0664 % -0.05
h Euro 36,0371 % -0.05
h Sterlin 42,7349 % -0.22
h Altın (Gr) 2.552,61 %-1,84
h BIST100 11.143,20 %0,03
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Jandarma, sahte hesaplarla gerçekleştirdikleri dolandırıcılıkla 3 milyon TL’yi kaptıran suçluları yakaladı.

Jandarma, sahte hesaplarla gerçekleştirdikleri dolandırıcılıkla 3 milyon TL’yi kaptıran suçluları yakaladı.

Antalya'da taklit edilen popüler alışveriş siteleri üzerinden vatandaşları dolandıran ve yaklaşık 3 milyon lira haksız kazanç elde eden 4 şüpheli jandarma tarafından yakalandı. Şüpheliler, vatandaşlara para kazanma vaadiyle görev veriyor ve dolandırıyordu. İnternet üzerinden açılan hesaplar aracılığıyla gerçekleştirilen dolandırıcılık işlemi tespit edildi. Operasyon sonucunda 3 tutuklama ve 1 serbest bırakma gerçekleştirildi.

Antalya’da taklit edilen popüler alışveriş siteleri üzerinden vatandaşları dolandırmak suretiyle haksız kazanç elde eden şüpheliler, jandarma tarafından yakalandı. Kemer ilçesinde yapılan bir soruşturma sonucunda, 4 şüphelinin internet siteleri aracılığıyla hesaplar açarak vatandaşları dolandırma vaadiyle belirli görevler verdiği tespit edildi. Antalya İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan incelemelerde, şüphelilerin banka hesaplarında yaklaşık 3 milyon Türk Lirası değerinde işlem yapıldığı ortaya çıktı. Bu gelişmeler üzerine Antalya merkezli olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 4 şüpheli şahıs yakalandı. S.O, E.K ve M.E.R isimli şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderilirken, M.Ş ise ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Şehit ve gazi dernekleri terörü kesin bir şekilde kınamıştır.

Sıradaki haber:

Şehit ve gazi dernekleri terörü kesin bir şekilde kınamıştır.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.