h Dolar 33,0664 % -0.05
h Euro 36,0371 % -0.05
h Sterlin 42,7349 % -0.22
h Altın (Gr) 2.552,61 %-1,84
h BIST100 11.143,20 %0,03
a

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 28 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Kahramanlar-43” operasyonlarında, 165 şüphelinin bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik olarak yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar hakkında bilgi verdi. Bakan Yerlikaya, “Kahramanlar-43” operasyonlarının, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı’nın koordinasyonunda 28 ilde gerçekleştirildiğini belirtti ve “165 şüpheli yakalandı” ifadelerine yer verdi.

Yerlikaya ayrıca, operasyonlarda Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Antalya, Batman, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kars, Kilis, Kocaeli, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Osmaniye, Rize, Siirt, Şırnak, Tekirdağ ve Van olmak üzere toplam 28 ilde gerçekleştirildiğini vurgulayarak, “Bu operasyonlarda, bölücü terör örgütünde faaliyet gösteren, terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen, ‘gençlik yapılanması’ ve ‘kadın yapılanması’ içinde yer alan, sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yapan ve daha önce ele geçirilen örgütsel dokümanlarda örgüt mensuplarıyla birlikte fotoğrafları bulunan 165 şüpheli yakalandı” şeklinde konuştu.

Bakan Yerlikaya, operasyonlar sırasında çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanın ele geçirildiğini de sözlerine ekledi.

Drift yapan sürücüye 32 bin TL para cezası geliyor!

Sıradaki haber:

Drift yapan sürücüye 32 bin TL para cezası geliyor!

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.