h Dolar 32,8152 % -0.08
h Euro 35,2240 % -0.08
h Sterlin 41,6972 % -0.14
h Altın (Gr) 2.450,58 %0,01
h BIST100 10.771,36 %0,29
a
  • Vakit
  • Gündem
  • İsrail’de Netanyahu hükümetine karşı tepkiler büyüyor

İsrail’de Netanyahu hükümetine karşı tepkiler büyüyor

Tel Aviv'de binlerce kişi, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı Netanyahu hükümetinin istifa etmesini talep etti. Hükümetin vurdumduymaz politikası nedeniyle binlerce sivilin ölmesinden dolayı İsrail halkı büyük rahatsızlık duyuyor. Gösteriye katılanlar, Netanyahu'yu ülkenin güvenliğini kötü yönetmekle suçladı ve acil seçim çağrısı yaptı. Protestoya araçlarının kornalarıyla destek veren sürücüler dikkat çekti.

İsrail’in başkenti Tel Aviv’de binlerce İsrailli, hükümet aleyhine toplandı ve Netanyahu hükümetinin görevden alınmasını talep etti. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına dünya genelinde birçok tepki gelmesine rağmen, saldırılar hala devam ediyor. Netanyahu hükümetinin vurdumduymaz politikası binlerce sivilin ölümüne yol açarken, İsrail halkı da bu politikadan rahatsızlık duyuyor. Dün Tel Aviv’in Kaplan Caddesi’nde binlerce kişi hükümete karşı protesto için bir araya geldi. İsrail bayrakları ve davullar eşliğinde gerçekleşen gösteride, hükümeti eleştiren pankartlar taşındı ve Binyamin Netanyahu’nun yüzünün yer aldığı fotoğraflar dikkat çekti. Fotoğrafların üzerindeki kırmızı renkli el izi ve “Suçlu”, “Sorumlu” yazıları da sembolik bir anlam taşıyordu. Protestoya destek veren araçlar da kornalarıyla eşlik etti.

Afganistan’ın kuzeyinde bir uçak kazası yaşandı

Sıradaki haber:

Afganistan’ın kuzeyinde bir uçak kazası yaşandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.