h Dolar 33,0896 % 0.07
h Euro 36,2761 % 0.07
h Sterlin 43,1117 % 0.13
h Altın (Gr) 2.622,64 %0,34
h BIST100 11.212,77 %0,71
a
  • Vakit
  • Gündem
  • İran’ın Devrim Muhafızları, Erbil’e saldırdı

İran’ın Devrim Muhafızları, Erbil’e saldırdı

İran Devrim Muhafızları Ordusu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentini balistik füzelerle vurdu. Saldırı, İran düşmanlarına karşılık olarak gerçekleştirildi ve Erbil'deki ABD Başkonsolosluğu binası ile Harir üssü ve Uluslararası Erbil Havaalanı saldırıya uğradı. Saldırı sonrası uçuşlar askıya alındı ve siren sesleri duyuldu.

İran Devrim Muhafızları Ordusu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Erbil kentini balistik füze saldırısıyla hedef aldığını duyurdu. İran Devrim Muhafızları Ordusu tarafından yapılan açıklamada, “İran düşmanları tarafından gerçekleştirilen terör saldırılarına yanıt olarak, bu gece İran karşıtı terörist ve casusların karargahları balistik füzelerle vuruldu” denildi. Erbil’de gece yarısında güçlü patlama sesleri duyulduğu bildirildi. Yerel kaynaklar, Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu binası, Harir üssü ve Uluslararası Erbil Havaalanı’nın Erbil’in kuzeyinde yer aldığı, SİHA’lar ve füzelerle bombardımana uğradığını aktardı. Saldırı sonrası Uluslararası Erbil Havaalanı’ndaki tüm uçuşlar askıya alınırken Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu binasında siren sesleri duyuldu.

Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG kontrolündeki yerler tam isabetle vuruldu

Sıradaki haber:

Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG kontrolündeki yerler tam isabetle vuruldu

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.