h Dolar 33,0811 % 0.1
h Euro 36,1010 % 0.1
h Sterlin 43,0053 % 0.15
h Altın (Gr) 2.562,78 %0,07
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik çirkin bir saldırı gerçekleşti

Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik çirkin bir saldırı gerçekleşti

Hollanda'nın Arnhem kentinde aşırı sağcı grup PEGIDA, polis korumasında Kur'an-ı Kerim'e saldırdı. Polis, yakılmasını engellemek için müdahale etti. Olayda 4 kişi yaralandı ve 3 kişi gözaltına alındı. Arnhem Belediye Başkanı şiddetin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Hollanda’nın Arnhem kentinde aşırı sağcı grup PEGIDA, Kur’an-ı Kerim’e karşı çirkin bir saldırı düzenledi. Polis tarafından koruma altına alınan grup, provokatif bir şekilde Kur’an-ı Kerim’i yakmaya çalıştı. Ancak bu eyleme tepki gösteren bir başka grup, Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını engellemek için müdahale etti. Polis, isyanı bastırmak için müdahalede bulundu ve çıkan arbedede 4 kişi yaralandı, 3 kişi gözaltına alındı. PEGIDA lideri Edwin Wagensveld ve destekçileri ise olayların ardından polis korumasına alındı. Arnhem Belediye Başkanı Ahmed Marcouch, kitap yakmanın yarattığı üzüntüyü anladığını belirtti, ancak şiddeti kabul etmediklerini vurguladı.

Belediye tarafından yapılan anonsla birlikte vatandaşlar, şehitler için evlerine Türk bayrağı asmaya başladı

Sıradaki haber:

Belediye tarafından yapılan anonsla birlikte vatandaşlar, şehitler için evlerine Türk bayrağı asmaya başladı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.