h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a

Aksaray’da Yaralanan Dağcı Kadın Helikopterle Kurtarıldı

Aksaray’ın Hasan Dağı’nda gerçekleşen bir olayda, bir amatör dağcı kadın arkadaşları ile birlikte karda kayalıklardan düşerek yaralandı ve helikopter ile kurtarıldı.

Bilgilere göre, İnşaat Teknikeri olan 30 yaşındaki Ezgi Yıkılmaz, sabahın erken saatlerinde 10 gazeteci ve reklamcı arkadaşlarıyla birlikte Hasan Dağı’na tırmanışa başladı. Gün ortasında, dağın zirvesine ulaşmayı başardılar. Ancak, iniş sırasında 3 bin 100 metrede, Ezgi Yıkılmaz, kayalıklarda ayağı kayarak aşağıya yuvarlandı. Yaklaşık 20 metre yuvarlanan kadının ayağı kırıldı ve arkadaşları hemen durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve Jandarma Komutanlığı ekipleri sevk edildi. Yaralı kadının yanında kalan 3 arkadaşı tarafından ısıtılmaya çalışılırken, diğer 7 kişi gruplar halinde aşağıya inmeyi başardı.

Soğuk hava şartlarında hipotermiye maruz kalan Ezgi Yıkılmaz’ı kurtarmak için, Konya 3. Ana Jet Üstü Komutanlığından bir askeri helikopter bölgeye sevk edildi. Helikopter çok kısa bir sürede 3 bin 100 metreden kadını alarak Hasan Dağı’nın eteklerinde bulunan bir tesise indirdi. Burada bekleyen UMKE ve 112 Acil Yardım ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan kadın daha sonra ambulansa alınarak Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü. Yapılan muayenede kadının ayağının kırıldığı ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığı belirlendi. Durumu iyi olan Ezgi Yıkılmaz’ın tedavisi devam etmektedir.

Söke’de Erkek Bir Ceset Tespit Edildi

Sıradaki haber:

Söke’de Erkek Bir Ceset Tespit Edildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.