h Dolar 33,0567 % 0.05
h Euro 36,1130 % 0.05
h Sterlin 42,9493 % 0.13
h Altın (Gr) 2.564,55 %0,14
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Giresun’da şehit olan askerin naaşı memleketine getirildi

Giresun’da şehit olan askerin naaşı memleketine getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit düşen Giresunlu Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun naaşı Ordu-Giresun Havalimanı'na getirildi. Şehidin acı haberi ailesine askeri yetkililer tarafından verildi. Türk bayrağına sarılı cenaze, aile ve yakınları tarafından karşılandı. Şehidin görev süresinin sona ereceği ve memleketine dönmek istediği bilgisi de paylaşıldı. Şehidin kuzeni Talha Köroğlu'nun ise 2008 yılında şehit olduğu belirtildi. Cenaze namazının ardından şehidin Çatakkırı köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde, çıkan çatışmada şehit düşen Giresunlu Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu’nun naaşı, Ordu-Giresun Havalimanı’na getirildi.

Irak’ta yaşanan çatışmada 31 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu şehit oldu. Haber, şehidin ailesine İstanbul Tuzla ilçesindeki Şifa Mahallesi’nde askeri yetkililer tarafından verildi. Ahmet Köroğlu’nun aslen Giresunlu olan ebeveynleri Şerif Ali ve Fatma çiftinin 3 çocuğundan tek erkek evlâdıydı. Şehidin cenazesi askeri uçakla Ordu-Giresun Havalimanı’na getirildi.

Şehidin tabutu Türk bayrağına sarılı halde uçaktan indirildi ve ailesi ve yakınları tarafından karşılandı. Milli Savunma Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekci, Ordu Valisi Muammer Erol, Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Ordu İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Giresun Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, Ordu İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, Giresun İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Özgür Özel ve diğer yetkililer de karşılama törenine katıldı.

Diğer yandan, şehidin 10 gün sonra görev süresinin sona ereceği ve memleketine dönmek istediği bilgisine ulaşıldı.

Ayrıca şehidin kuzeni Talha Köroğlu’nun 16 yıl önce Beytüşşebap’ta şehit düştüğü öğrenildi. Şehidin cenazesinin yarın Giresun Görele ilçesi merkezinde öğle namazını takiben kılınacak olan cenaze namazının ardından Çatakkırı köyünde defnedileceği öğrenildi.

Nevşehir’de Şehit Delen ve Batur’un naaşları karşılandı

Sıradaki haber:

Nevşehir’de Şehit Delen ve Batur’un naaşları karşılandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.