h Dolar 30,9600 % 0.15
h Euro 33,5086 % 0.15
h Sterlin 39,1250 % 0.18
h Altın (Gr) 2.019,46 %0,38
h BIST100 7.962,34 %3,14
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Evini silah imalathanesine dönüştüren kişi polis tarafından yakalandı

Evini silah imalathanesine dönüştüren kişi polis tarafından yakalandı

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, evini silah imalathanesine çeviren bir şüpheli yakalandı. Polis tarafından düzenlenen operasyonda evde yapılan aramalarda, tabancalar ve tabanca yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Şüpheli, yasa dışı silah imalatı yapmakla suçlanarak gözaltına alındı. 60 kelimelik Türkçe özet: İzmir Karabağlar'da, evini silah atölyesine çeviren şüpheli polis tarafından yakalandı. Evde arama yapıldığında tabancalar ve silah yapımında kullanılan malzemeler bulundu. Zanlı, yasa dışı silah imalatı suçlamasıyla gözaltına alındı.

Karabağlar ilçesindeki bir ev, silah imalathanesine dönüştürülerek yasa dışı faaliyetlerde bulunan bir şüpheli tarafından işletiliyordu. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı olarak görev yapan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, M.Y. isimli şüphelinin evini silah atölyesi olarak kullandığını ve kurusıkı tabancaları gerçek tabancaya dönüştürdüğünü tespit etti. Aynı zamanda arızalı tabancaları onardığı bilgisine ulaşıldı. Ekipler, bu bilgiler doğrultusunda şüphelinin evine operasyon düzenledi.
Operasyon sonucunda evde yapılan aramalarda, 2 tabanca, 2 eksik parçalara sahip tabanca, 2 tabanca gövdesi, kurusıkı tabanca, 11 fişek, 2 tabanca şarjörü, 7 tabanca namlusu, 1 tabanca süngüsü, 4 icra mili yatağı, 5 icra mili, 7 şarjör gömleği, 9 tabanca yayı, 1 tabanca iğnesi, 2 kumpas gibi silah imalatında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Şüpheli gözaltına alındı ve emniyete götürüldü.

Bakan Güler’den Irak sınırındaki son duruma ilişkin açıklama

Sıradaki haber:

Bakan Güler’den Irak sınırındaki son duruma ilişkin açıklama

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.