h Dolar 32,9736 % -0.07
h Euro 35,9183 % -0.07
h Sterlin 42,9059 % -0.08
h Altın (Gr) 2.568,60 %-0,03
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

Devrek’te Regaip Kandili kutlandı

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde Regaip Kandili coşkuyla kutlandı. Halkın camilere akın ettiği gecede büyük bir coşku yaşandı. Devrek İlçe Müftülüğü görevlisi, üç ayların büyük önem taşıdığını ve bu geceyi bir araya gelerek idrak ettiklerini söyledi. Programın ardından hayırsever vatandaşlar tarafından cemaate çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, Üç Ayların ilk kandili olan Regaip Kandili büyük bir coşku ile kutlandı. Devrek Merkez Hacı İbrahim Ağa Camii başta olmak üzere diğer camilerde de coşkuyla kutlanan kandil nedeniyle, vatandaşlar camilere akın etti. Bu durum zaman zaman yoğunluğa neden oldu. Devrek İlçe Müftülüğü görevlisi, Regaip Kandili dolayısıyla vatandaşlara hitap ederek, “Yüce Allah’ın sayısız nimetlerini sunduğu bu mübarek günlerde bir araya gelmenin sevincini yaşıyoruz. Regaip Kandili, Recep, Şaban ve Ramazan aylarının başlangıcı olan Üç Aylar’ın ilk kutlamasıdır. Bu süreçte Miraç Kandili, Berat Kandili ve Kadir Gecesi gibi önemli dini günleri ve Ramazan-ı Şerif’i idrak edeceğiz” dedi. Programın ardından hayırsever vatandaşlar tarafından cemaate gül suyu ve çeşitli ikramlar yapıldı.

Erciş ilçesinde halk, “Birbirimize candan bağlıyız” kampanyası kapsamında bağışlarını gerçekleştirdi.

Sıradaki haber:

Erciş ilçesinde halk, “Birbirimize candan bağlıyız” kampanyası kapsamında bağışlarını gerçekleştirdi.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.