h Dolar 32,9748 % -0.21
h Euro 35,9982 % -0.21
h Sterlin 42,8011 % -0.24
h Altın (Gr) 2.568,56 %0,29
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Bitlis’te 18 kişi, yasa dışı yollarla geçmeye çalışan göçmenler yakalandı.

Bitlis’te 18 kişi, yasa dışı yollarla geçmeye çalışan göçmenler yakalandı.

Bitlis İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan operasyonda, Tatvan ilçesinde bir organizatör ve 18 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen yakalandı. Organizatör adli makamlara sevk edilirken, düzensiz göçmenlerin sınır dışı işlemleri için Bitlis İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi. Bitlis Valiliği, güvenlik güçlerinin bölge halkının desteğiyle suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini belirtti.

Bitlis İl Jandarma Komutanlığı, düzensiz göçmenleri yakalamak amacıyla yaptığı çalışmada 18 kişiyi gözaltına aldı.

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Göçmen kaçakçılığıyla mücadele kapsamında Bitlis İl Jandarma Komutanlığı’nın yürüttüğü operasyon sonucunda, Tatvan ilçesinin kırsalında bir organizatör ve 18 Afgan göçmen yakalandı. Yakalanan organizatör adli mercilere sevk edilirken, 18 düzensiz göçmenin sınır dışı işlemleri Bitlis İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi. Güvenlik güçlerimiz, bölge halkının desteğiyle asayiş, huzur ve güvenliği sağlamak adına suç ve suçlularla mücadelesine kararlılıkla devam edecektir.” şeklinde açıklama yapıldı.

Esenyurt’ta bir hırsız, çaldığı ayakkabıyı beğenmeyince başka biriyle takas etti.

Sıradaki haber:

Esenyurt’ta bir hırsız, çaldığı ayakkabıyı beğenmeyince başka biriyle takas etti.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.