h Dolar 33,0628 % 0.07
h Euro 36,1283 % 0.07
h Sterlin 42,9398 % 0.11
h Altın (Gr) 2.568,96 %0,31
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Belediyeden personel maaşlarına büyük zam oranı!

Belediyeden personel maaşlarına büyük zam oranı!

Söğüt Belediyesi, kadrolu personel ve şirket çalışanlarının maaşlarına yüzde 70 zam yaptı. Kadrolu personellere yıllık 8 ikramiye verilirken, şirket çalışanlarına 2 ikramiye veriliyor. Başkan İsmet Sever, temmuz ayında da bir zam daha yapılacağını duyurdu. Kadrolu personellerin maaşlarına yüzde 17, şirket çalışanlarının ücretlerine ise yüzde 19'lik bir artış yapılacak.

Söğüt Belediyesi’nde çalışan kadrolu personel ve belediye şirketi çalışanlarının maaşlarına büyük bir zam yapıldı. Belediye Başkanı İsmet Sever, yapılan zamı çalışanlarla bir araya gelerek değerlendirdi. Sever, çalışanların emeğini ve günümüz ekonomik şartlarını göz önünde bulundurarak, mevcut maaşların yetersiz olduğunu düşündüğünü belirtti ve daha önceki yıllarda olduğu gibi zamlı maaşlar belirledi. Kadrolu çalışanlara yılda 8 ikramiye verilirken, belediye şirketi çalışanlarına ise 2 ikramiye veriliyordu ve bu düzenleme de yapıldı. Sever, aslında kadrolu çalışanlara da 8 ikramiye vermek istediklerini ancak kanun gereği belediye şirketlerine yılda 60 günden fazla ikramiye verilemediğini söyledi. Yine de, şirket çalışanlarının ikramiyelerini 4’e çıkartarak %100’lük bir artış yaptı. İkramiyelerin 3 ayda bir alınabileceğini belirtti. Bayram ikramiyeleri olarak da bilinen bu ödemelerin yanı sıra, temmuz ayında yeni bir zam daha yapılacağını duyuran Başkan Sever, kadrolu çalışanlara %17, şirket çalışanlarına ise %19 oranında zam yapılacağını ifade etti.

Emniyet güçleri piyade tüfeğiyle yarıyılda çok miktarda mermi ele geçirdi

Sıradaki haber:

Emniyet güçleri piyade tüfeğiyle yarıyılda çok miktarda mermi ele geçirdi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.