h Dolar 33,0214 % -0.13
h Euro 35,9862 % -0.13
h Sterlin 42,9233 % -0.06
h Altın (Gr) 2.574,22 %0,52
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Belediye tarafından yapılan anonsla birlikte vatandaşlar, şehitler için evlerine Türk bayrağı asmaya başladı

Belediye tarafından yapılan anonsla birlikte vatandaşlar, şehitler için evlerine Türk bayrağı asmaya başladı

Yahşihan Belediyesi tarafından başlatılan bir kampanya ile Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesindeki vatandaşlar, şehitler için Türk bayrağı asma çağrısına uyarak evlerinin balkonlarına bayrak astı. Belediye hoparlörlerinden yapılan duyuruda şehitlere saygı ve minnet ifadesi kullanılırken, kampanyaya yaklaşık 7 bin 500 hanede destek verildi. Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, kampanyanın amacını şehitlerin adına Türk bayrağı asmak olarak açıkladı ve vatandaşlara destekleri için teşekkür etti.

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde, belediye tarafından hoparlörlerden yapılan duyuru sayesinde başlatılan bir kampanyaya destek veren vatandaşlar, evlerinin balkonlarına Türk bayrakları astı. Yahşihan Belediyesi, şehitler için Türk bayrağı asma kampanyası düzenledi. Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan askerlere saygı ve minnet ifadesi olarak başlatılan kampanya, belediye hoparlörleri, sosyal medya platformları ve SMS’ler aracılığıyla duyuruldu. Kampanyaya destek veren vatandaşlar, şehitler için evlerinin balkonlarına Türk bayrakları astı.

Hoparlörler aracılığıyla yapılan duyuruda, “Kutlu vatanımızın müdafaası için bölücü terör örgütüyle girdikleri çatışmada şehadete eren aziz şehitlerimize saygı ve minnet ifadesi olması adına belediyemiz tarafından daha önceden dağıtılan Türk bayrağımızı evlerinize asmanızı rica ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyoruz” denildi.

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, yaptığı açıklamada, ilçede evlerin balkonlarına Türk bayrağı asılması için bir kampanya başlattıklarını belirtti. Irak’ın kuzeyinde yaşanan olayların tüm Türkiye’yi üzdüğünü vurgulayan Türkyılmaz, yaklaşık 2 aydır devam eden bu olayların ilçeyi ve şahsını da çok üzdüğünü söyledi. Türkyılmaz, kampanyayı duyurmak için SMS, sosyal medya ve belediye hoparlörlerinden ilan verdiklerini ve şimdiye kadar 7.500 evde bayrak asıldığını ifade etti. Türkyılmaz, kampanyaya destek veren ilçe halkına teşekkür etti.

Türkyılmaz ayrıca, “Tüm şehitlerimize Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. ‘Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber, sana âgûşunu açmış duruyor peygamber’ diyor vatan şairi. Bizler başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, Kırıkkale’den bir Fatiha, bir bayrak, bir fidan olarak dua ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yahşihan ilçesinde yaşayan Özge İpek, belediyenin evlere Türk bayrağı asma kampanyası hakkında duyuru yaptığını belirterek, “Biz de bu duyurulara uyarak balkonlarımıza Türk bayrağını astık. Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

13 yaşındaki Abdullah Başnak ise belediyeden duyduğu duyuru üzerine evlerin balkonuna bayrak asılacağını söyleyerek, “Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Ben de evimizdeki Türk bayrağını balkona astım” şeklinde konuştu.

Tır dorsesi içinde 9 kaçak göçmen yakalandı, olay Bursa’da meydana geldi

Sıradaki haber:

Tır dorsesi içinde 9 kaçak göçmen yakalandı, olay Bursa’da meydana geldi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.