h Dolar 33,0568 % -0.08
h Euro 36,0378 % -0.08
h Sterlin 42,7558 % -0.18
h Altın (Gr) 2.557,64 %-1,65
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Batan yük gemisi, Kastamonu kıyısında yan yatarak tehlike oluşturuyor!

Batan yük gemisi, Kastamonu kıyısında yan yatarak tehlike oluşturuyor!

Trabzon Limanı'ndan Ukrayna'ya giden üre yüklü gemi, Romanya açıklarında kontrolden çıkarak yan yattı. Mürettebat tahliye edilen gemi, Kastamonu açıklarına sürüklendi. Gemi kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Trabzon Limanı’ndan Ukrayna’ya gitmek üzere yola çıkan üre yüklü gemi, Romanya açıklarında kontrolünü kaybettikten sonra mürettebatı tahliye edildi. Tahliye edilen gemi, Kastamonu yakınlarına kadar sürüklendi. Batma tehlikesiyle karşı karşıya olan geminin kurtarılması için çalışmalar başlatılmıştır.

Romanya Hidrografi Ofisi’nin bildirdiğine göre, Trabzon Limanı’ndan Ukrayna Chornomorsk Limanı’na seyreden Nordea Star isimli gemi, Karadeniz’in Romanya açıklarında yükünün bir tarafına yatınca kontrolünü kaybetti. Yan yatan gemideki 17 mürettebat, Romanya açıklarında tahliye edildi. Ardından sürüklenmeye başlayan gemi, Kastamonu’ya bağlı İlyasbey köyüne kadar geldi. Kıyıya yanaşan ve yan yatan geminin batma tehlikesi bulunurken, kurtarma çalışmaları başlatıldı.

Geminin kıyıya sürüklenmesi üzerine bölgede TCSG 96 İnebolu Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekipleri de önlem amaçlı devriye görevine devam etmektedir.

Cide İlyasbey Köyü Muhtarı Ahmet Sevinç, “Gemi dün akşam kıyıya yanaştı. Yükü sebebiyle bir tarafa yatmış durumda. Nasıl çözüleceğini bilemiyoruz, ancak bu duruma bir çözüm bulunması gerekiyor. Gemi yan yatmış durumda ve batma tehlikesi var. Yük tamamen bir tarafa yatmış durumda” şeklinde açıklamalar yaptı.

Öte yandan, geminin yüzer duruma getirilerek armatöre teslim edilebileceği bilgisi elde edildi.

Fırtınada Zor Anlar Yaşayan Ordu Vatandaşının Hikayesi

Sıradaki haber:

Fırtınada Zor Anlar Yaşayan Ordu Vatandaşının Hikayesi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.