h Dolar 31,0074 % 0.31
h Euro 33,5752 % 0.31
h Sterlin 39,1943 % 0.37
h Altın (Gr) 2.022,16 %0,52
h BIST100 9.285,28 %-0,64
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Başkentli gençler 10 Ocak’ta Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Başkentli gençler 10 Ocak’ta Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevlileri, Elvankent Aile Yaşam Merkezi üyesi 6-9 yaş arasındaki 70 öğrenciyle bir söyleşi gerçekleştirdi. Öğrenciler, gazetecilik mesleğini daha yakından tanıma fırsatı bulurken, aynı zamanda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü de kutladılar. Gazeteciler, miniklerin muhabirlik, kameramanlık ve foto muhabirlik gibi meslekler hakkındaki merak ettikleri sorularını yanıtladılar. Söyleşi sonunda öğrenciler, bir mizansen haber yaparak ilk deneyimlerini yaşadılar. Elvankent Aile Yaşam Merkezi yetkilisi, basın mensuplarına şeffaf gazetecilik anlayışıyla hizmet ettiklerini vurgulayarak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. (60 kelime)

Elvankent Aile Yaşam Merkezi, 6-9 yaş arasında 70 öğrenciden oluşan üyeleriyle Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığından bir grup çalışanla bir söyleşi düzenledi. Öğrenciler, gazetecilik mesleği hakkında bilgi edinirken, aynı zamanda basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Elvankent Aile Yaşam Merkezi’nde bir söyleşi gerçekleştirdi. 6-9 yaş arasındaki öğrenciler, basın mensuplarıyla bir araya gelerek gazetecilik mesleğine daha yakından bakma fırsatı buldular. Toplamda 70 öğrenci, muhabirlik, kameramanlık ve foto muhabirlik gibi meslekler hakkında gazetecilere merak ettikleri soruları sordular. Muzaffer Onuk’un moderatörlüğünde düzenlenen söyleşide, deneyimli gazeteciler ABB TV Sorumlusu Elif Akaydın Özkan, Haber Kameramanı Fatih Kalkan ve Foto Muhabiri Toygar Dündar, miniklere tecrübelerini paylaşarak soruları yanıtladılar.

Minik gazetecilik adayları, söyleşinin sonunda mizansen bir haber yaparak ilk mesleki deneyimlerini yaşamış oldular. Program sonunda Elvankent AYM İdari Sorumlusu Yasemin Eraslan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığının şeffaf belediyecilik ilkesi gereği şeffaf gazetecilik anlayışıyla hizmet ettiğini vurgulayarak, söyleşiye katılan gazetecilere çiçekler takdim etti ve konukların nezdinde tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Gaziantep’teki sporcu sayısı artıyor ve kupa ile madalya kazanma başarıları çoğalıyor

Sıradaki haber:

Gaziantep’teki sporcu sayısı artıyor ve kupa ile madalya kazanma başarıları çoğalıyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.