h Dolar 32,9339 % 0.1
h Euro 35,7976 % 0.1
h Sterlin 42,5515 % -0.02
h Altın (Gr) 2.549,43 %0,59
h BIST100 11.092,83 %-0,72
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Ayvalık’ta 46 kaçak göçmen kurtarıldı

Ayvalık’ta 46 kaçak göçmen kurtarıldı

Ayvalık'ta yasa dışı yollarla Yunanistan'a gitmek isteyen 46 göçmenin lastik botunun motoru arızalandı. Göçmenler kendi imkanlarıyla Yellice Adası'na çıkarak mahsur kaldı. Sahil Güvenlik ekipleri göçmenleri kurtarıp Cunda Adası'ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirdi. Yardımlar yapıldı ve yasal işlemler başlatıldı.

Ayvalık’ta Mahsur Kalan 45 Göçmen Sahil Güvenlik Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 45 göçmenin bulunduğu lastik botun motorunun arıza yapması sonucu adada mahsur kaldılar. Şans eseri, göçmenler kendi çabalarıyla Ayvalık’ın 22 Adası’ndan biri olan Yellice Adası’na ulaşmayı başardılar.

Durumu öğrenen Sahil Güvenlik Komutanlığı, bölgeye KB-115 ve Sahil Güvenlik Dalış Timi (DEGAK-12) ekiplerini gönderdi. Ekipler, kadın ve çocukların da bulunduğu 45 göçmeni kurtararak Cunda Adası’ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirdi.

Göçmenlere yiyecek, giyim eşyası, ilaç ve tıbbi malzeme gibi insani yardımlar yapıldı ve yasal işlemler başlatıldı. Balıkesir İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edilmeleri bekleniyor.

Bu olay, yasa dışı göçmenlerin tehlikeli deniz yolculuklarına dair bir kez daha dikkatleri çekti. Sahil Güvenlik ekiplerinin hızlı müdahalesi sayesinde, bu insanların hayatları kurtarılmış oldu.

Varto’da şehit askerler için dualar edildi, binlerce kişi bir araya geldi

Sıradaki haber:

Varto’da şehit askerler için dualar edildi, binlerce kişi bir araya geldi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.