h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Aşk dolu evi hedefleyen saldırgan, kimyasal maddelerle kadına saldırarak hapis cezasına çarptırıldı

Aşk dolu evi hedefleyen saldırgan, kimyasal maddelerle kadına saldırarak hapis cezasına çarptırıldı

Avcılar'da saplantılı bir şekilde aşık olduğu Yasemin Uzunçelebi'ye kimyasal madde döken sanık, 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanık, Yasemin Uzunçelebi'yi tehdit ettikten sonra evine girerek kimyasal madde döküp kaçmıştı. Yasemin Uzunçelebi'nin yüz ve vücudundaki kısımların kemiklerine kadar eridiği ve yüzündeki organlarını kullanamaz hale geldiği belirlenmişti. Mahkeme, sanığın "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs" suçundan 20 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Avcılar’da Yasemin Uzunçelebi’ye saplantılı bir şekilde aşık olan Mehmet Yıldız, bugün aldığı hapis cezasıyla sonuçlanan bir saldırı gerçekleştirmişti. Olay, 5 Ekim 2021 tarihinde Avcılar Merkez Mahallesi’nde meydana geldi. Yıldız, Uzunçelebi’nin aşkına karşılık vermemesi üzerine tehditlerde bulundu ve daha sonra gece saatlerinde kadının evine girerek kimyasal bir madde dökerek kaçtı. Uzunçelebi, olayın ardından hastaneye kaldırıldı ve yüzündeki organların erimesine yol açan yanığının tedavisi için 5 ay boyunca yoğun bakımda kaldı. Ancak geçirdiği tüm tedavilere rağmen tam anlamıyla iyileşemeyen Uzunçelebi, taburcu edildi. Bu korkunç saldırının ardından, Yıldız hakkında açılan dava sonunda bugün karar açıklandı.

Küçükçekmece 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Mehmet Yıldız, suçlamaları reddetti ve kendisini mağdur olarak nitelendirdi. Yıldız, Uzunçelebi’yi kurtardığını ve düzenli olarak yüksek miktarlarda para gönderdiğini iddia etti. Ancak iddialara göre Yıldız, mağdurun kendisiyle birlikte uygunsuz fotoğrafları olduğunu öğrendikten sonra saldırıyı gerçekleştirmişti. İddialarına göre Yıldız, kendisine saldırıldığı sırada elinin altında duran kimyasal maddeyi Uzunçelebi’ye attı ve sonrasında yaşananları fark edince panik yaparak olay yerinden kaçtı. Ancak mahkeme, Yıldız’ın pişmanlık göstermediği ve mağduru ciddi şekilde zarara uğrattığı gerekçesiyle 20 yıl hapis cezasına hükmetti.

Bu korkunç olayın iddianamesi, Mehmet Yıldız’ın Uzunçelebi’yi öldürmek amacıyla kimyasal bir madde kullanarak saldırı gerçekleştirdiğini belirtmişti. Uzunçelebi’nin bu saldırı sonucunda hayati tehlikesi olan birçok yanık aldığı ve ifadesinin alınamadığı ifade ediliyor. Savcılık, Yıldız hakkında “canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 ila 20 yıl hapis cezası talep ediyordu. Mahkeme, bu talebi kabul ederek sanığa en üst sınırdaki cezayı verdi.

Erzincan’da gerçekleşen operasyonda 2 kadın, fuhşa zorlandıktan sonra kurtarıldı ve 3 zanlı tutuklandı.

Sıradaki haber:

Erzincan’da gerçekleşen operasyonda 2 kadın, fuhşa zorlandıktan sonra kurtarıldı ve 3 zanlı tutuklandı.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.