h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Antalya-Konya kara yolu, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanırken, tırların geçişine yeniden açıldı.

Antalya-Konya kara yolu, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanırken, tırların geçişine yeniden açıldı.

Akseki-Seydişehir kara yolunda gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle tırların geçişi kapanmıştı. Ancak Karayolları ekiplerinin çalışmaları sonucunda yol yeniden trafiğe açıldı ve tırlar geçiş yapmaya başladı. Kar yağışının etkisini azaltmasıyla birlikte tırların geçişi müsaade edildi. Sürücülerden bu yolu kullanırken mutlaka zincir bulundurmaları istendi.

Akseki-Seydişehir kara yolunda yaşanan kar yağışı nedeniyle tırların geçişine kapatılan yol, gece saatlerinde tekrar trafiğe açıldı. Gece 23.00 sıralarında başlayan kar yağışı ve tipi, Akseki’nin Yarpuz Mahallesi’nden itibaren etkili olmuş ve 30 kilometrekarelik bir alanda kar kalınlığı yer yer 20-35 santimetreye ulaşmıştı. Karayolları ekipleri yoğun bir çalışma gerçekleştirerek yolun yeniden trafiğe açılmasını sağladı. Akseki Bölge Trafik ekipleri ise uzun araçları dinlenme tesislerine yönlendirmişti. Kar yağışının azalmasıyla birlikte tırların geçişine izin verilmesiyle birlikte sürücülerin mutlaka zincir bulundurmaları gerektiği hatırlatıldı.

Eskişehir Valisi Aksoy gazi derneklerini ziyaret etti

Sıradaki haber:

Eskişehir Valisi Aksoy gazi derneklerini ziyaret etti

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.