h Dolar 30,9600 % 0.15
h Euro 33,5086 % 0.15
h Sterlin 39,1250 % 0.18
h Altın (Gr) 2.019,46 %0,38
h BIST100 7.962,34 %3,14
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Afganistan’ın kuzeyinde bir uçak kazası yaşandı

Afganistan’ın kuzeyinde bir uçak kazası yaşandı

Rusya'ya gitmek üzere kalkış yapan bir uçağın Afganistan'ın Badakhshan vilayetinde düştüğü bildirildi. Rusya'ya kayıtlı olan uçakta 4'ü mürettebat 6 kişi bulunuyordu. Hindistan, uçağın kendilerine ait olmadığını belirtirken, Rusya Havacılık İdaresi uçağın Fransız yapımı olduğunu ve kazada ölü ve yaralılar olduğunu açıkladı. Uçağın düşüş nedeni henüz belirlenmedi.

Rusya’nın başkenti Moskova’ya seyahat etmek üzere havadan kalkan bir yolcu uçağı, Afganistan’ın kuzeyindeki Badakhshan vilayetinde düştü. Hindistan, uçağın kendilerine ait olmadığını söylerken, Rusya Havacılık İdaresi, uçağın Fransız yapımı Falcon 10 modeli olduğunu ve 4’ü mürettebat 6 kişinin bulunduğunu belirtti.

Rusya’ya seyahat etmekte olan bir yolcu uçağı, dün gece saatlerinde bir süre sonra radardan kaybolduğu bildirildi. Uçağın Afganistan’ın Badakhshan vilayetinde düştüğü belirtildi. Badakhshan Bilgi ve Kültür Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre uçak, Topkhaneh dağlık bölgesine düşmüştür. Olayda ölü ve yaralıların olduğu ifade edildi.

Hindistan, Afganistan kaynaklı haberlere yanıt vererek uçağın kendilerine ait olmadığını duyurdu. Hindistan Havacılık Bakanlığı, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, uçağın Hindistan’a ait olmadığını belirtti. Ayrıca, “Afganistan’da gerçekleşen uçak kazası, Hindistan’a ait bir tarifeli ya da tarifesiz uçak değildir” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Rus Havacılık İdaresi ise uçağın Rusya’ya kayıtlı olduğunu ve Fransız yapımı Falcon 10 modeli olduğunu duyurdu. Uçak, Özbekistan üzerinden Moskova’ya gitmek üzere hareket ettiği sırada, dün akşam saatlerinde Afganistan üzerinde radardan kayboldu. İlk belirlemelere göre, uçakta 4 mürettebat ve 6 kişi bulunmaktaydı.

Kaynak: Vakit.com.tr

5 milyon TL değerindeki insan saçları ele geçirildi

Sıradaki haber:

5 milyon TL değerindeki insan saçları ele geçirildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.