h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Gündem
  • 7 milyon liralık dolandırıcılık şebekesi faaliyeti sonlandırıldı

7 milyon liralık dolandırıcılık şebekesi faaliyeti sonlandırıldı

Kocaeli merkezli operasyonda, e-ticaret sitelerine koyulan sahte satılık ilanlarla 30 kişiyi 7 milyon TL dolandıran 44 şüpheli adliyeye sevk edildi. Ekipler, şebekenin piyasa değerinin altında sahte ilanlar yayınladığını ve müştekileri kaparo, kargo, nakliye ve sigorta bedeli gibi bahanelerle dolandırdığını tespit etti. Yakalanan 44 şüpheliden 41'i ifadeleri alındıktan sonra Gebze Adliyesi'ne sevk edildi. Operasyon Kocaeli başta olmak üzere 12 ilde gerçekleştirildi.

E-ticaret Sitelerine Sahte Satılık İlanlarla 7 Milyon TL Dolandırıcılık Operasyonu!

Kocaeli merkezli yapılan operasyonda, e-ticaret sitelerine yerleştirdikleri sahte satılık ilanlarla 30 kişiyi 7 milyon TL dolandıran 44 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şikayetler üzerine başlattıkları takiple, şüphelilerin e-ticaret ve ilan platformlarına düşük fiyatlarla konteyner, elektrikli araba, kabinli motor ve evcil hayvan gibi sahte satılık ilanlar yerleştirdiğini tespit etti. Müştekilerle sürekli iletişim halinde olan şüpheliler, kaparo, kargo, nakliye ve sigorta bedeli bahaneleriyle dolandırıcılık eylemi gerçekleştirdi. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda, toplamda 44 şüpheli yakalandı ve ifadeleri alındı. İfadeleri tamamlanan 41 şüpheli, Gebze Adliyesi’ne sevk edilirken, 3 kişi serbest bırakıldı. Operasyonun Kocaeli dışında İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Muğla, İzmir, Adana, Gaziantep, Mersin, Aksaray, Niğde ve Kayseri illerinde gerçekleştirildiği belirtildi.

45 ilde gerçekleştirilen “Narkogüç-43” operasyonu kapsamında 305 uyuşturucu satıcısı ve sokak satıcısı yakalandı.

Sıradaki haber:

45 ilde gerçekleştirilen “Narkogüç-43” operasyonu kapsamında 305 uyuşturucu satıcısı ve sokak satıcısı yakalandı.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.