h Dolar 32,8248 % 0.04
h Euro 35,2439 % 0.04
h Sterlin 41,7711 % -0.2
h Altın (Gr) 2.451,13 %-1,53
h BIST100 10.771,36 %0,29
a
  • Vakit
  • Gündem
  • 5 milyon TL değerindeki insan saçları ele geçirildi

5 milyon TL değerindeki insan saçları ele geçirildi

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, yasadışı yollarla temin edilen canlı insan saçlarını piyasaya sürecek olan şahıslara operasyon düzenledi. Operasyonda, 5 milyon TL değerinde yüz kilo canlı insan saçı, protez saç yapımında kullanılan malzemeler ve 20 bin dolar ele geçirildi. Jandarma ekipleri, saçları yurtdışından kaçak yollarla getirip, Esenyurt'ta bir depoyu laboratuvara çeviren bu şahısların internet üzerinden protez saç sattığını belirledi. Operasyonun ardından şüpheliler adli makamlara sevk edildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, yasadışı yollarla yurt dışından getirilen canlı insan saçını İstanbul’da piyasaya sürmeye hazırlanan kişilere operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında, yaklaşık 5 milyon TL değerinde 100 kilo canlı insan saçı ve protez saç yapımında kullanılan malzemeler ile suçtan elde edildiği düşünülen 20 bin dolar ele geçirildi.
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yabancı uyruklu H.G. ve E.H. adlı kişilerin, yurtdışından getirdikleri canlı saçları kaçak yollarla ülkeye sokarak, Esenyurt ilçesinde bir depoyu laboratuvar olarak kullandıklarını tespit etti. Depoya düzenlenen operasyonda, yüz kilo canlı insan saçı, protez saç yapımında kullanılan malzemeler ve suç geliri olduğu düşünülen 20 bin dolar ele geçirildi. Jandarma ekipleri, depoda yaptıkları incelemede, canlı saçların çeşitli kimyasallar kullanılarak protez saç haline getirildiğini belirledi.
Şüphelilerin internet üzerinden protez saç satışı yaptığı ve 75 bin ila 150 bin TL arasında değişen fiyatlarla uygulama yaptığı ortaya çıktı. Operasyon sonucunda, yaklaşık 5 milyon TL değerindeki canlı insan saçının piyasaya sürülmesi engellenirken, H.G. ve E.H. adlı şüpheliler adli makamlara sevk edildi.

Kahve yapma konusunda yanıldığımız inanışlar!

Sıradaki haber:

Kahve yapma konusunda yanıldığımız inanışlar!

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.