h Dolar 32,8500 % 0.07
h Euro 35,2154 % 0.07
h Sterlin 41,6519 % -0.15
h Altın (Gr) 2.492,42 %0,12
h BIST100 10.739,94 %2,57
a
  • Vakit
  • Dünya
  • Las Vegas Mahkeme Dramı: Reddedilen Serbestlik Talebi Ardından Kadın Hakime Şiddetli Saldırı Anları

Las Vegas Mahkeme Dramı: Reddedilen Serbestlik Talebi Ardından Kadın Hakime Şiddetli Saldırı Anları

ABD'nin Las Vegas eyaletinde yaşanan çarpıcı bir olay, mahkeme salonunda adeta bir drama sahnesine dönüştü. 30 yaşındaki Deobra Redden isimli adam, ceza duruşmasında denetimli serbestlik talebinin reddedilmesi sonrasında kontrolünü kaybederek kadın yargıç Mary Kay Holthus'a şiddetli bir saldırıda bulundu. Detaylar haberimizde!

ABD’nin Las Vegas eyaletinde yaşanan çarpıcı bir olay, mahkeme salonunda adeta bir drama sahnesine dönüştü. 30 yaşındaki Deobra Redden isimli adam, ceza duruşmasında denetimli serbestlik talebinin reddedilmesi sonrasında kontrolünü kaybederek kadın yargıç Mary Kay Holthus’a şiddetli bir saldırıda bulundu. Olay, Amerikan basınının kameralarına saniyesi saniyesine yansıdı.

Mahkeme salonunda yaşanan kaotik anlara göre, Redden’in avukatı, müvekkilinin şartlı tahliye talebini sunarken, Yargıç Holthus’un farklı bir ceza önerisi olduğunu ifade etti. Yargıcın sert kararı sonrasında Redden, öfkesini kontrol edemeyerek kürsüden atlayarak hızla yargıcın üzerine yürüdü.

Görevlilerin hızla müdahale ettiği olayda, Redden’in yargıcı darp etme girişimi engellendi ancak ortaya çıkan izdihamda mahkeme salonu adeta bir savaş alanına döndü. Yargıç Holthus hafif bir kafa travması geçirirken, olayda bir polis memuru da yaralandı.

Bölge Savcısı Steve Wolfson, durumu değerlendirirken, “Tanrıya şükür yargıç iyi durumda. Yardıma koşanların kahramanca çabaları olmasaydı, durum çok daha kötü olabilirdi” ifadelerini kullandı. Redden’in sicilinin kabarık olduğunu belirten savcı, daha önceki suçlamalara da dikkat çekti ve önümüzdeki günlerde tekrar mahkemeye çıkmasının beklendiğini açıkladı.

Yaşanan bu çarpıcı olay, Las Vegas mahkeme salonunu şiddetin gölgesine bıraktı ve hukuk sistemindeki güvenlik tedbirlerine dair ciddi endişeleri beraberinde getirdi.

The Economist: Netanyahu, Savaş Sonrasında İsrail İçin Net Bir Plan İçermiyor

Sıradaki haber:

The Economist: Netanyahu, Savaş Sonrasında İsrail İçin Net Bir Plan İçermiyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.