h Dolar 31,3434 % 0.34
h Euro 33,9448 % 0.34
h Sterlin 39,6779 % 0.3
h Altın (Gr) 2.072,32 %0,96
h BIST100 9.144,52 %-0,53
a
  • Vakit
  • Dünya
  • Kraliçe II. Margrethe, 52 Yılın Ardından Tahtı Devrediyor: Veliaht Prens Frederik Yeni Kral Olacak

Kraliçe II. Margrethe, 52 Yılın Ardından Tahtı Devrediyor: Veliaht Prens Frederik Yeni Kral Olacak

Danimarka'nın sevilen Kraliçesi II. Margrethe, uzun süredir Danimarka tahtında olan görevini oğlu Veliaht Prens Frederik'e devredeceğini açıkladı. Detaylar haberimizde!

Danimarka’nın sevilen Kraliçesi II. Margrethe, uzun süredir Danimarka tahtında olan görevini oğlu Veliaht Prens Frederik’e devredeceğini açıkladı. Kraliçe, şaşırtıcı kararını paylaşırken, “14 gün içinde 52 yıldır Danimarka Kraliçesi olarak tahtımı oğluma devredeceğim. Bu kadar uzun bir süre hiç kimse için iz bırakmadan geçmiyor. Ben bile!” ifadelerini kullandı.

Kraliçe II. Margrethe, 2023 yılı başında geçirdiği bel ameliyatına atıfta bulunarak, “Artık eskisi gibi zorlukların üstesinden gelemiyorsunuz” dedi. Kararın ardından açıklama yapan Başbakan Mette Frederiksen, “Tüm halk adına, majesteleri kraliçeye ömür boyu bağlılığı ve krallık için yorulmak bilmez çabaları için en derin teşekkürlerimi sunmak isterim” şeklinde konuştu.

Veliaht Prens Frederik, yeni yılda Danimarka Kralı olarak taç giyecek ve annesinin izinden ülkeye hizmet etmeye devam edecek. Kraliçe II. Margrethe’nin uzun ve başarılı hükümdarlığı, Danimarka halkı tarafından büyük bir minnet ve saygıyla karşılandı.

Japonya’yı Saran 7.6 Büyüklüğündeki Depremin Ardından Uyarı: Önümüzdeki Günlerde Benzer Şiddette Sarsıntılar Beklenebilir!

Sıradaki haber:

Japonya’yı Saran 7.6 Büyüklüğündeki Depremin Ardından Uyarı: Önümüzdeki Günlerde Benzer Şiddette Sarsıntılar Beklenebilir!