h Dolar 33,0778 % 0.04
h Euro 36,0319 % 0.04
h Sterlin 42,9423 % 0.05
h Altın (Gr) 2.564,63 %0,14
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • İpucu
  • Türkçe Ne Anlama Geliyor? TDK’ya Göre Türkçe Sözlük Anlamı Nedir?

Türkçe Ne Anlama Geliyor? TDK’ya Göre Türkçe Sözlük Anlamı Nedir?

Türkçe kelimesi, dilimizde sıkça kullanılan ve Türk Dil Kurumu'na (TDK) göre iki temel anlama gelir. İlk olarak "Genel Türk dili"ni ifade ederken, ikinci anlamı "Türkiye Türkçesi"dir. Türkçe kelimesi, günlük konuşmalarda ve sosyal medyada yaygın olarak kullanılmaktadır. TDK'nın tanımları, kelimenin kökeni, anlamı ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgi için kaynak olarak değerlendirilebilir.

Kelimelerin ve ifadelerin anlamına dair araştırmalar yapanlar, Türkçe kelimesinin kökeni, anlamı ve kullanım alanları hakkında bilgi ediniyor. Türk Dil Kurumu’na göre Türkçe kelimesinin anlamı, kökeni ve çeşitli kullanımları hakkında detaylı bilgi almak için “Türkçe nedir?” ve “Türkçe kelimesinin anlamı nedir?” sorularının yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Türkçe, günlük hayatta sıkça kullanılan bir kelime olup, hem sosyal medyada hem de günlük konuşmalarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre farklı anlamlara sahip olan “Türkçe” kelimesi, Türkçe’de tek başına veya çeşitli cümlelerle birlikte kullanılabilir. Türkçe kelimesinin ne anlama geldiği, TDK’ya göre anlamı ve kökeni gibi konulara dair detaylı bilgiler için sabah.com.tr doğru bir kaynaktır. Türkçe kelimesinin TDK’ye göre anlamı ve kökeni hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler için kaynak niteliğindedir.

TDK’ya Göre Türkçe Sözlük Anlamı Nedir?

Türkçe kelimesi, dilimizde yaygın olarak kullanılan bir terimdir. Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre, Türkçe kelimesinin anlamları şunlardır:

  • Genel Türk dili
  • Türkiye Türkçesi

Siyatik Nedir Ve Neden Olur? Siyatik Belirtileri Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir? Siyatik Ağrısı İçin Ne Yapılmalı?

Sıradaki haber:

Siyatik Nedir Ve Neden Olur? Siyatik Belirtileri Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir? Siyatik Ağrısı İçin Ne Yapılmalı?

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.