h Dolar 32,9339 % 0.1
h Euro 35,7976 % 0.1
h Sterlin 42,5515 % -0.02
h Altın (Gr) 2.549,43 %0,59
h BIST100 11.092,83 %-0,72
a
  • Vakit
  • Yaşam
  • Eryaman-İstanbul yolu bağlantı kavşağının yapım ihalesi için tarih açıklandı

Eryaman-İstanbul yolu bağlantı kavşağının yapım ihalesi için tarih açıklandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Yolu-Eryaman Bağlantı Kavşağı için çalışmalarını tamamladı. 14 Şubat'ta yapılacak olan ihaleyle köprülü kavşak ve vadi köprüsünün yapımına başlanacak. Proje, bölgedeki trafik sorununu çözecek ve kazaları önleyecektir. İstanbul Yolu'na ulaşımı kolaylaştıracak olan projenin tamamlanmasıyla Eryaman bölgesine ikinci bir giriş çıkış yolu sağlanacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, projenin güvenli ulaşım ve trafik rahatlaması için hayata geçirildiğini belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Yolu-Eryaman Bağlantı Kavşağı için sona eren çalışmalarını duyurdu. Gidiş ve geliş olmak üzere toplamda 8 şeritten oluşan bir köprülü kavşak ile gidiş ve geliş olmak üzere toplamda 4 şeritten oluşan bir vadi köprüsü inşa edilecek. Yapım ihalesi ise 14 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Yolu’ndan Eryaman’a daha güvenli bir giriş ve çıkış yapılabilmesi amacıyla harekete geçti. Önceden hazırlanan Köprülü Kavşak ve Yaya Geçidi proje çalışmalarının iptal edilmesinin ardından, Büyükşehir Belediyesi yeni bir imar planı hazırladı. Bu plana göre, İstanbul yoluna bağlanacak olan yeni Köprülü Kavşak ve Vadi Köprüsü için yapılmak üzere 14 Şubat 2024 tarihinde ihale düzenlenecek.

Proje hakkında bilgi veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “İlk projenin iptali sonrasında İstanbul Yolu-Eryaman Bağlantı Kavşağı için 14 Şubat’ta yapım ihalesi gerçekleştiriyoruz. Böylelikle bölgede daha güvenli girişler sağlanacak, trafik rahatlayacak ve kazaların önüne geçilecek.” ifadelerini kullandı.

Bu projenin amacı, bölge trafiğini rahatlatmak ve kazaların önüne geçmektir. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacak olan proje kapsamında; Göksu Mahallesi’nde İstanbul Yolu üzerindeki giriş kapısının hemen ardından, toplamda 800 metre uzunluğunda 4 gidiş – 4 geliş olmak üzere 8 şeritten oluşan bir köprülü kavşak ve Akıncılar Caddesi’ne bağlanacak olan, toplamda 150 metre uzunluğunda 2 gidiş – 2 geliş olmak üzere 4 şeritten oluşan bir vadi köprüsü inşa edilecek. Bu sayede Eryaman bölgesine ulaşmak isteyen vatandaşlar için ikinci bir giriş ve çıkış alternatifi olan 1. TBMM Caddesi’ne erişim sağlanacak.

Proje tamamlandığında, Eryaman’a ulaşmayı hedefleyen vatandaşlar için yeni bir ulaşım güzergahı oluşturulacak ve trafiğin rahatlaması sağlanacak. Ayrıca, kazaların önlenmesine yönelik önemli bir adım atılmış olacak.

Kış aylarında sıcak günler meralara küçükbaş hayvanlarını çıkarıyor

Sıradaki haber:

Kış aylarında sıcak günler meralara küçükbaş hayvanlarını çıkarıyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.