h Dolar 31,0708 % 0.17
h Euro 33,6790 % 0.17
h Sterlin 39,4560 % 0.03
h Altın (Gr) 2.032,04 %0,76
h BIST100 7.962,34 %3,14
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Köydeki kaya düşme tehdidiyle ilgili çözüm arayışı devam ediyor

Köydeki kaya düşme tehdidiyle ilgili çözüm arayışı devam ediyor

Afyonkarahisar'ın kaya düşme riski bulunan Paşacık köyü, iki çözüm seçeneği üzerinde duruluyor. AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, köyün taşınması veya tehlikeli kayaların düzenlenmesi konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Konutların yapılması için uygun bir yer seçilecek ve köy sakinlerine 20 yıl faizsiz ödeme fırsatı sunulacak. Köylülerin büyük çoğunluğu köyün taşınmasını tercih ediyor.

Afyonkarahisar’da, yaklaşık 120 kişinin yaşadığı bir köyde kaya düşme riski olduğu belirlendi. Bu nedenle, köyün ya taşınması ya da tehlikeli olan kayaların ıslah edilmesi planlanıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, köyün uygun bir yere taşınması için AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, müdür yardımcıları, köy muhtarı ve köy sakinleriyle bir araya geldi. Yapılan toplantıda, köyün taşınması için uygun bir yer seçileceği ve TOKİ aracılığıyla yeni konutlar yapılacağı belirtildi. Konutların ödemeleri, 20 yıl faizsiz ve 18 yıl eşit taksitlerle gerçekleştirilecek. Eğer köy taşınırsa, köylülere bu şekilde konut imkanı sağlanacak. Diğer bir seçenek olarak, köydeki tehlikeli kayaların ıslah edilmesi düşünülüyor. Bu konuda jeolojik etüt raporlarının AFAD Başkanlığı’na iletilmesi ve kayaların hızlı bir şekilde ıslah edilmesi için çalışmalara başlanacak. Köylüler, Taytak’ın “Köyün taşınmasını istiyor musunuz?” sorusuna büyük oranda “evet” cevabı verdi.

Belediye çalışanlarının giydiği iş kıyafetleri, TORTEK firması tarafından üretiliyor.

Sıradaki haber:

Belediye çalışanlarının giydiği iş kıyafetleri, TORTEK firması tarafından üretiliyor.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.