h Dolar 33,0704 % 0.05
h Euro 36,0670 % 0.05
h Sterlin 42,9206 % 0.01
h Altın (Gr) 2.562,70 %0,06
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Teknoloji
  • AOSB, 4. Ulusal Sanayi Odaklı Ar-Ge ve İnovasyon Proje Yarışması Başlıyor

AOSB, 4. Ulusal Sanayi Odaklı Ar-Ge ve İnovasyon Proje Yarışması Başlıyor

Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sanayi Odaklı AR-GE ve İnovasyon Proje Yarışması için başvurular başladı. Başvuruların 15 Mart tarihine kadar devam edeceği belirtilirken, 600 bin TL ödül havuzu bulunan yarışmanın tematik alanları arasında donanım-yazılım, enerji, gıda-tarım, otomotiv ve iş sağlığı gibi önemli sektörler yer alıyor. AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, AR-GE ve inovasyonun bölgenin rekabet gücüne katkı sağladığını vurgulayarak, gençleri girişimci olmaya teşvik eden yarışmanın katma değeri yüksek projeleri bölgeye kazandırmayı amaçladığını belirtti.

Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürlüğü, Türkiye genelinde düzenlediği geleneksel Sanayi Odaklı AR-GE ve İnovasyon Proje Yarışması için başvuruları kabul etmeye başladı. Başvurular, 15 Mart tarihine kadar devam edecek.

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sürdürülebilir ekonomik gelişme için AR-GE ve inovasyonu destekleyen bir Organize Sanayi Bölgesi olduklarını vurguladı. Akpınar, yarışmanın üniversite-sanayi işbirliğini desteklemek, gençleri girişimci olmaya teşvik etmek ve bölgeye katma değeri yüksek projeler kazandırmak gibi önemli hedeflere sahip olduğunu belirtti.

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, ürün ve hizmetlerin yapısının ve tüketici taleplerinin hızla değiştiğine dikkat çeken Akpınar, rekabet avantajı elde etmek ve rakiplerden ayrışmak için katma değerli ürünlere yönelmek gerektiğini söyledi.

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, ülkenin teknoloji üretiminde üst bir seviyeye çıkması gerektiğini vurgulayarak, ihracat ve ithalat dengesini lehimize çevirmek için bu önemin altını çizdi.

Akpınar, Lisans Öğrenci, Lisans Mezun/Lisansüstü Öğrenci, Akademisyen/Lisansüstü Mezunlara açık olan yarışmaya katılımın ücretsiz olduğunu ve her kişinin bir proje ile başvurabileceğini belirtti. Başvuru şartlarının adanaorganize.org.tr ve AOSB Proje Destek Ofisi’nin aosbprojedestekofisi.com adreslerinden ulaşılabilir olduğunu ifade etti.

Yarışmanın ödül havuzu 600 bin TL olan Akpınar, başvuruların 15 Mart’a kadar devam edeceğini, hakem değerlendirmesinin 18 Mart’ta yapılacağını ve sonuçların 29 Nisan’da açıklanacağını söyledi. Ödül töreninin ise 15 Mayıs’ta gerçekleştirilmesinin planlandığını belirtti.

Akpınar, yarışmanın tematik alanlarını belirlerken sanayicilerin istek ve ihtiyaçlarını dikkate aldıklarını ve bu doğrultuda yeni projelerin kategorize edildiğini açıkladı. Bu yıl 10 farklı tematik alanda yarışmanın düzenleneceğini belirten Akpınar, bu alanları “Donanım-yazılım, Elektrik-elektronik, Enerji, Yeşil teknolojiler, Gıda-tarım, Tekstil, Makine imalatı ve otomotiv, Savunma-uzay ve havacılık, Sosyal yenilikçilik ve girişimcilik, İş sağlığı ve güvenliği” olarak sıraladı.

Bozdoğan ve Gökdoğan füzeleri kabul testlerinin önünde sonunda yapılacak olması gündemde

Sıradaki haber:

Bozdoğan ve Gökdoğan füzeleri kabul testlerinin önünde sonunda yapılacak olması gündemde

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.