h Dolar 32,9079 % -0.43
h Euro 35,8410 % -0.43
h Sterlin 42,5172 % -0.44
h Altın (Gr) 2.523,70 %-1,06
h BIST100 11.172,75 %0,15
a
  • Vakit
  • Siyaset
  • Bakan Özhaseki: “Depremden etkilenen 11 şehrimizde 930 şantiyede, 110 bin 450 çalışma arkadaşımızla 7 gün 24 saat yağmur çamur demeden tüm gayretimizle sahadayız”

Bakan Özhaseki: “Depremden etkilenen 11 şehrimizde 930 şantiyede, 110 bin 450 çalışma arkadaşımızla 7 gün 24 saat yağmur çamur demeden tüm gayretimizle sahadayız”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 6 Şubat depremlerinin ardından hızla çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, depremden etkilenen 11 şehirde kalıcı konutlar inşa etmek için gece gündüz çalışıyor. Bakan Mehmet Özhaseki, 930 şantiyede 110 bin 450 kişiyle sahada olduklarını belirtti. Bakanlık, rezerv alanlarda 207 bin bağımsız bölümün yapımına devam ediyor. Toplamda 307 bin konutun yapımı sürüyor. Ayrıca şehir merkezlerini, meydanları ve caddeleri yapmak için çalışmalar devam ediyor. Bakanlık, yerinde dönüşüm projesiyle de vatandaşlara ev yapma imkanı sunuyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 6 Şubat depremlerinin olumsuz etkilerini hızla en aza indirmek için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Bakan Mehmet Özhaseki, depremzedelerin bulunduğu 11 şehirdeki çalışmalara dikkat çekerek, “Sağanak yağmur veya zorlu hava koşulları fark etmeksizin, 930 farklı inşaat alanında 110 bin 450 çalışma arkadaşımızla 7 gün 24 saat boyunca alanlarda büyük bir özveriyle çalışıyoruz” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin ardından bölgedeki afetzedelerin hayatlarını normale döndürmek için durmaksızın çalışmalarını sürdürmektedir. TOKİ, Emlak Konut, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü ve İller Bankası ekipleri, zorlu hava koşullarına ve düşük sıcaklıklara rağmen bölgede yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Gece gündüz demeden, depremzedelere kalıcı konutlarını en kısa sürede teslim etmek için çalışmalarına devam eden ekipler, yağmur ve çamurun önünde durmadan mücadele etmektedir.

“Vatandaşlarımızı en kısa sürede sıcak yuvalarına kavuşturmak için elinden geleni yapıyoruz”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Depremzedelerin bulunduğu 11 şehrimizde, 930 farklı inşaat alanında birbirinden değerli 110 bin 450 çalışanımızla, yağmur ve çamur demeden büyük bir gayretle sahadayız” şeklinde açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, deprem bölgesindeki 307 bin konutun hızla inşa edildiğini belirten Bakan Özhaseki, “Vatandaşlarımızı en kısa sürede sağlam, güvenli ve sıcak yuvalarına kavuşturmak için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Şehirlerimizin yeniden inşası ve iyileştirilmesi için hiç durmadan var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

307 bin bağımsız bölümün inşası devam ediyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, rezerv alanlarda 207 bin bağımsız bölümün inşası üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca şehir merkezlerinde 50 bin konut ve köylerde 50 bin çelik köy evi olmak üzere toplamda 307 bin konutun inşası hız kesmeden devam etmektedir. Bakanlık, deprem bölgesinde zarar gören şehirlerde hem rezerv alanlarda yeni konutlar inşa etmeye devam etmekte hem de şehir merkezlerini ve ana caddeleri yeniden inşa etmektedir. Ayrıca, uygun zeminlerde yerinde dönüşüm projesiyle vatandaşlara, Bakanlık denetiminde ve TOKİ güvencesiyle kendi evlerini inşa etme imkanı sunulmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ” Dünyada elektronik harp kabiliyetine sahip ilk insansız su üstü aracımız kullanıma başlıyor”

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ” Dünyada elektronik harp kabiliyetine sahip ilk insansız su üstü aracımız kullanıma başlıyor”

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.