h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Sağlık
  • İstanbul Erbakan Üniversitesi (İSTER), kapanış toplantısını Üsküdar’da gerçekleştirdi.

İstanbul Erbakan Üniversitesi (İSTER), kapanış toplantısını Üsküdar’da gerçekleştirdi.

İstanbul'da düzenlenen kapanış toplantısında, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, sağlık sistemi ile bilişim ve yapay zeka sistemlerinin entegre olduğunu söyledi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen İSTER Projesi kapsamında, telerehabilitasyon hizmeti ve nitelikli iş gücü yetiştirme çalışmalarının sunumu yapıldı. Projede 243 kişiye, yazılım desteğiyle evlerinde telerehabilitasyon oyunları, online terapi, dil ve konuşma terapisi uygulandı. Bu çalışmalarla hastalar evlerinde profesyonel rehabilitasyon hizmeti alabiliyorlar.

İstanbul, Teknoloji Odaklı, Sürdürülebilir Telerehabilitasyon Hizmeti Üretme ve Nitelikli İş Gücü Yetiştirme Projesi (İSTER) kapsamındaki kapanış toplantısı Üsküdar’da gerçekleşti. İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Covid salgınından sonra sağlık sistemi, bilişim ve yapay zeka gibi sistemlerle entegre oldu” dedi. Erenköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi tarafından yürütülen İSTER Projesi’nin kapanış programına birçok sağlık çalışanı ve İstanbul İl Sağlık Müdürü katıldı. Programda, telerehabilitasyonun sonuçları, eğitim faaliyetlerinin sunumu, projenin değerlendirilmesi ve çeşitli konuşmalar gerçekleştirildi. Memişoğlu, konuşmasında, sağlık sistemi ile bilişimin ve yapay zekanın entegrasyonunun önemine vurgu yaparak, Covid salgınıyla birlikte uzaktan sağlık hizmetlerinin ön plana çıktığını ve insanların elektronik cihazlar üzerinden tedavilerini takip ettiğini belirtti. Projenin tıbbi direktörü Doç. Dr. Başak Bilir Kaya ise hastalara evlerinde telerehabilitasyon hizmeti sunduklarını ve oyunlaştırma yazılımlarıyla hareketleri ölçtüklerini ifade etti. 18 aylık proje sürecinde konuşma bozukluğu, parkinson, serebral palsi ve hemipleji hastalarına online terapiler ve egzersizler uygulanmıştır.

15 günlük bebeğin acil durumu için havalanan ambulans uçağı

Sıradaki haber:

15 günlük bebeğin acil durumu için havalanan ambulans uçağı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.