h Dolar 32,9195 % -0.4
h Euro 35,8785 % -0.4
h Sterlin 42,5764 % -0.34
h Altın (Gr) 2.526,98 %-0,93
h BIST100 11.172,75 %0,15
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Varto ilçesinde Regaip Kandili, dualarla kutlandı

Varto ilçesinde Regaip Kandili, dualarla kutlandı

Muş'un Varto ilçesinde Regaip Kandili dolayısıyla vatandaşlar, camilere akın ederek dua etti. Varto Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen programa Müftüsü Vekili, İmam Hatipler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Regaip Kandili, af ve merhametin dağıtıldığı bir gece olarak bilinirken, Vartolular geceyi namaz ve dua ile geçirdi. Programda Kur'an-ı Kerim okunduktan sonra Müftüsü Vekili, günün anlam ve önemine değindi. İmam hatiplerin okuduğu Kur'an-ı Kerim ve ilahilerin ardından dualar yapıldı ve hayırseverlerin getirdiği yardımlar dağıtıldı.

Muş’un Varto ilçesindeki vatandaşlar, Regaip Kandili’nin gelmesiyle birlikte camilere akın etti ve dua etti. Bu özel gece, rahmet, mağfiret ve bereketin bol olduğu üç ayların habercisi olarak kabul ediliyor. Varto Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından H. Kaya Özer Camii’nde düzenlenen programa Varto Müftüsü Vekili Tacettin Erciyes, H. Kaya Özer Camii İmam Hatibi Haşim Yıldırım, imam hatipler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Regaip Kandili’nde camilere gelen Vartolular, geceyi namaz ve dualarla geçirdi. Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından Tacettin Erciyes, Regaip Kandili’nin önemini vurgulayarak, “Regaip kelime anlamı olarak rağbet edilen, kıymetli olan demektir. Bu mübarek gün ve gecelerde bu anlama uygun hareket edelim. Rabbimize şükredelim, çünkü bu fırsatı sadece biz Müslümanlara verdi. Vartolular bu maneviyata gerçekten hasretti. Bu özel atmosferde cami dolup taştı. Güzel bir program gerçekleştirildi. Rabbim dualarımızı kabul etsin” ifadelerini kullandı. İmam hatiplerin Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okumasının ardından Filistinliler için yapılan dualar ve yatsı namazının kılınmasının ardından, hayırseverler ve Varto Belediyesi tarafından getirilen yardımlar dağıtıldı ve program sona erdi.

Ağrı’da “İçimizi Isıtan İyilik” projesiyle sıcak çorba dağıtıldı

Sıradaki haber:

Ağrı’da “İçimizi Isıtan İyilik” projesiyle sıcak çorba dağıtıldı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.